bugün

küçük yaşlarda hayatın güzel ama büyüdükçe boka sarması durumudur.

(bkz: michael jackson)
öğrencilik hayatının bitip, iş hayatının başlamasından kaynaklanan olaydır.
yeni türkünün telli telli adlı parçasından ;

(bkz: biz büyüdük ve kirlendi dünya)
(bkz: herşey binip gitmiş uçurtmalara)
(bkz: ya sen ne sandiydin kuzum)
hayaller ve elde edilenler dengesinin kötü bozulmasıdır. boka sardımı da düzeltmesi zordur hani. düzeltmek için moral bozmadan çabalamak gerekir. *
(bkz: biz buyuduk ve kirlendi dunya)
küçükken bir çikolata almayan anneye olan sinirden ağlamak, ardından taktir alamadığın için sonra neden istediklerim olmuyo depresyonları, biraz zaman geçer evlendim sora da boşandım sanırım hayat kendini kendini aşıyo...
*
$ununla da ilgisi olabilir: (bkz: kücükken kendini süpermen sanmak)
büyüdük korkularımız arttı. küçükken daha da cesaretliydik, hayalciydik, sevinçliydik, ağlamalırımız bile şakadandı. evciliktendi.
küçükken her şey oyuncaktı biz onunla oynardık. şimdi büyüdük oyuncak şehir, oyuncak evin, oyuncak ay dede oldu sana cüppeli sakallı dede.
hayali arkdaşların vardı küçükken sana yamuk yapmayan. şimdi yamuğun alasını yapan nefes alan gerçek arkadaşların oldu.
büyüdükte ne oldu? stres, panik atak, tansiyon, depresif haller sardı bünyeyi. büyümenin verdiği boklar bunlardır.
her bir bireyin istekleri, kişilik yapısı, hayalleri farklı bile olsa kesinlikle gerçekleşen, son derece doğru bir tespittir.
nedeni büyüdükçe alınan sorumlulukların artmasıdır, artık hayal dünyası yerine hayat dünyasında yaşamaya başlamaktır.
(bkz: bende sans olsa anamdan peter pan cıkardım)
ciddi ciddi, müthiş bir istikrarla daha bayağılaşması, rengini kaybetmesi, kendisine dair her şeyden her gün biraz daha soğutmasıdır.

her şey giderek o kadar basitleşiyor ki. ben mi alışıyorum yoksa öyle mi olması gerekiyor gerçekten bilemiyorum.
Bu sanırım bir tek Türkiye'de oluyor.
çocukları büyüdükçe babalarda büyüyor, dertler artıyor. bir gün olmaz ise diğer bir gün bir şeye sarıyor
insan büyükdükçe arkadaş çevresi küçülüyor. Bir de eclenmiş çoluk çocuk yapmışsan bu kaçınılmaz son olur.
Küçükken de bokmus ama çocukken fazla umarsiz pollyannaymisiz. Ha bi de nasıl bi zihniyetse "büyüyünce düzelir, hayatımızın kontrolü tekelimizde olur ve önümüzde kocaman bi hayat var." Kafası varmış. Şimdi yok tabi. Ara sıra vicdanim "Saat işliyor azizim! Tikiverirler pamuğu bi anda,erteleme" sabah alarmı gibi eziyet etse de yinede aynı boka sarislari izliyoruz miskince kafası. ..
avrupada öylemi adamlar çoçukluğunu helekı genclıgını kısaca her boku yaşıyor türkiyede yaş 18 olunca genel olarak geçim sıkıntısı her şey başlıyor.