bugün

köpekleri her ne kadar sevsemde çekilmiyor be scooby doo.nedir derdin tüm gece havlıyorsun.git gez dolaş yemek ara tüm sokaklar senin be köpek kardeş.eger sevmesem köpekleri atıcam kafana vodka şişesini be köpek kardeş.
çete gibi toplanıp birbirlerine havlaşan itlerdir. bi o yana bi bu yana koşuşturuyorlar. susun mına kodumun itleri...diye bağırmak istiyorum. ama susuyorum işte. çok kalabalıklar. bi de sesimdeki öfkeyi anlayıp, "sen kime dikleniyorsun lan" diye evime dalarlarsa...öyle işte. ~şimdi de ulumalı ayin yapıyorlar. allah'ım deliricim.
soğuk bir kış akşamında mahallenin en yaşlı sakininin penceresini açıp, "susun ulan a... kodumun itlerii" diye bağırmasına sebep olurlar.

(bkz: iki ucu boklu değnek)

edit: ha bir de şuanki nidalarıyla "bütün gece sabaha kadar" biçimindedir bana hissettirdikleri. işiniz gücünüz mü yok be oğlum yatın uyuyun lan.
uykunun içine eden varlıklardır. hayır terlik fırlatsan susmaaz ayakkabı fırlatsan susmaz arkadaş.
sabaha karşı 3 buçukta beni 6. kattan 'ulan allahınız yok mu sizin' diye böğürten, su şişesi atmaya yönelten, sonradan aman canları acımasın diye bozuk parayla yetinmek zorunda bırakan ve sarfedilen cümlenin saçmalığına yarım saat sonra güldürten; akabinde oda arkadaşlarının tüm bu olanları şaşkınlıkla izlemesine yol açan saygısız hayvanlardır.*
(bkz: bütün gece tepişen sokak kedileri)
benim rahmetli anneannem hep şöyle derdi bir köpek havlaması duyduğunda,
- vi kendi başınızı yersiniz inşalllllllah.
kimi zaman insanın yalnızlıgına ortak olanlardır.
bütün gece havladıktan sonra sabah saatlerinde yatmak için uygun yer ararlar .. genelde 3-5-6-8 li guplar halinde gezerler insanlara havlamaktan başka zarar vermezler genelde "hoşt" deyince giderler fakat aralarından bazıları kalabalık olmalarından istifa edip size sırnaşmaya kalkarsa o zaman korkabilirsiniz
evimin iki cephesinden de sokak geciyor ve her gece saat 3te toplanip mason ayini mi yapiyorlardir nedir susmaksizin basima gelen hadisedir.

genelde hayvanlari severim, ama her gece ayni sey olunca illallah ettim. en kisa zamanda balon alip su doldurup firlaticam. zarar vermek de istemiyorum, bir bezdirme politikasi uygulayalim bakalim ise yarayacakmi.
müziktir onların sesleri, müzik.

sokakların delikanlı kızları, filinta oğlanları... kurban olsunlar.
Gidip öpülesi hayvanlardır. Yerimdir.
Doğanın olağan seslerinden biridir.
Siz uyuduğununuzda, dünya dönmüyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz bayım!
Tamam çok tatlısınız, tamam doğanız, tamam sizi evine alıp, sonra sokağa atan insanlar şerefsiz falan da. Bir susun lan her gece her gece!
Benim nazarımda Hiç tatlı değiller ve zır zır sabaha kadar susmuyorlar.