derslerin neredeyse hepsini büte bırakmış zavallı öğrencinin yakarışları.
yaz okulu sistemine maruz kalmış birinin büt kültürünü bilmediğinden dolayı yeni duymuş olabileceği espri mahiyetindeki söylemdir.
finallerden 1/6 oranında başarı yakalayan bir kazmanın*, siktimin diline dolanan zımbırtı..
son finali öncesi hit me baby one more time adlı eseri icra eden sanatkarın playlist indeki sıradaki parçadır.
Türk eğitim sistemi öğrenci tipolojisi : Sınavda test - kantinde tost - stresle dost - geleceği lost.dur.eh böyle hayat felsefesinde de bırakında atıversin "büt büt "diye..küt diye kalp atışın kesilmediği sürece problem yoktur.
Finallerden 7/7 oranında başarısız olanların söylemi.
(bkz: Ben)
(bkz: hepimiz bütvereniz)
hocasının finalde kağıdına kağıdına küt küt vurduğu, puanlarını çat çat kırdığı, umutlarının tek tek yıkıldığı öğrenci klasik parçasıdır. sözleri ve güftesi bozoklu bozoklu ya ait olan nadide eser.
Tek ders yüzünden ayrıca hiç beklemediğin ders olunca çekilmez oluyor.
Çarşamba günü finaller açıklandığında bu duruma düşeceğim.
Harf notu kadar başınıza taş düşer inşallah.
görsel
aşk acısı çekip finallere gidememiş, aileye de gittim diye yalan söyleyecek olan benin de içinde olduğu durum. aileyle yaşayınca bir de hesap verme durumu var tabi. üstümü giyindim, şimdi ayakkabıları da dışardan gelmiş gibi çıkarıcam. bir de çantayı da ayarladık mıydı tamamdır. yalanlar istiyor lavinia, mecbur söylenecek o yalanlar. büte kalmak dışında her şeye üzüldüm kısaca.
her sınav dönemi okulu dondurmayı istemekle eş değer bir duygudur.
Her sene sonunda tekrar tekrar yapılan espri.
Final dönemi sözlerindendir. Finallere gireceklere kolaylıklar diliyorum.
hele ki sabah 6.50'ye kadar çalışıp, saat 8'de girdiğin final sınavından büte kaldığını öğrenince daha acıklı geliyor bu cümle.
liselilerin, kendini bulamamışların espri kaynağı olmuş cümle. atmıyor mu yoksa hala kalbiniz küt küt? ehehehe. çok komiğim lan!
büt büt diye bile atmıyor. durum o derece vahim amk.
Bütsüz tatile girme keyfi diyor susuyorum arkadaşlar. 1 bütüm var ona da garanti kalacak diye girmeyeceğim.

Büte kalan kardeşlerimi anlıyor ve kolaylıklar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşler. Bu dileklerimi tüm samimiyetimle yazıyorum zira bütmeden bitmez diyen ve bunu hayata geçiren bir öğrenci oldum çoğu zaman.
Büt büt atıyor kalbin
Bitmedi gitti haylaz halin.
Şimdi gelmiş akıl pır pır
Uykusuz gecelere talim.

Aferin size.
Büte kaldı aşkımız
Ikimizde şaşkınız.