bugün

Avrupa yakası dizisinde rutkay aziz' in canlandırdığı karakter. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
eski diplomat. cem onaran'ın babasıdır.
bozulan bülentleri onarır. Mesela Bülent Ersoy. (bkz: kehkehkeh)
Capkinligin kitabini yazmis adam.
Dizi tarihin en çapkın, ağzı en iyi laf yapan karakteri. Ciddi diyorum, Elinize bir kağıt kalem alıp bu adamın söylediklerini yazar ezberlerseniz, etkileyemeyeceğiniz kadın yoktur.

---spoiler---

+Hanımefendi sizin gibi kadınlara paris'te magnifique derler.
-o ne ayol?
+yani muhteşem!
(Ve kadın erir)

---spoiler---
aslı ile yaşadığı şu diyalog efsanedir.

--spoiler--

aslı:- aaa, merhaba.
bülent:- merhaba, sizin evde yaşayan o moron televizyona çıktı, farkında mısınız?
a: evet evet ben de oraya gidiyorum, yarışmaya.
b: keyfin nasıl aslı?
a: iyi işte, acelem var biraz..
b: moralin falan bozuk değil , di mi?
a: yoo niye?
b: hani ben kadın olsam, niyeyse o, cem'in yanında dolaşan dünyanın sekizinci harikasını görsem ızdırap çekerdim. kıskançlık filan yok di mi?
a: yo yoo yoo hayır hayır.
b: acayip bir şey ya. o kadınsa sen nesin sen kadınsan o ne di mi? çok güzel bir şey ama müthiş, afet.

--spoiler--
fatoş'a ''sanat eseri gibi kadın '' yakıştırması yapmıştır.
hababam sınıfının palamut recep'i.
görsel
görsel

evladım senin gitmene karar verdik e anlaşamıyoruz da kadın zevklerimiz de uymuyor ben bu evde eciş bücüş çirkin kadınlar görmek istemiyorum moron da bişisin zaten kazık kadar oldun eve sığdıramıyoruz seni biz annenle birbirimizi tamamlıyoruz sen fazlalıksın yaahu mmhahahaha
siyasi olmadıktan sonra hiçbir partiyi kaçırmayan şarap düşkünü yaşamayı bilen ve televizyon tarihinin akılda kalan karakterlerinden biri.
(bkz: biz gençliğimizde parklarda sevişirdik azizim)
burhan'a gay demiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=i-Gav-zGK-I
Benim 10-15 sene sonraki halim bu işte tam olarak.
--spoiler--
+hayatım sen gay mısın?
-bi defa ben makbileyle nişanlıyım
+o zaman kesin gaysın.
--spoiler--
doğuştan minik ve yedek bir karaciğere sahip olan progressive, entelektüel ve karizmatik şarapçı. gençliğinde parklarda sevişmiş, meslek hayatında da diplomatlık yapmış emekli monşer. çerkes kadınlarına hayranlığıyla bilinir. zaten genel olarak kadınlara hayrandır çünkü hormonlarına yenik düşer. güzel bir kadın* gördüğünde hemen yanına gidip elini tutar ve "ben bülent onarannn" diyerek, kendini tanıtır. sonrasında da sorar:

- daha önce tanımamış olmamızdan hangi alçak sorumlu?

rutkay aziz'le vücut bulmuş ve onunla devleşmiş bir karakter.
Umarım ilerdeki eşim böyle olur tek isteğim.
Efendim?
en komik sahneleri

https://www.youtube.com/watch?v=m0J42HZhpnk
Avrupa yakasında hangi karakteri öveceğini şaşırıyor insan.

Şu sanatçılığa bakar mısın.
Dünyanın en iğrenç adamıydı..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar