bugün

en çarpıcı sözleri şöyle olan isyandır:

--spoiler--
“Her şey liderin iki dudağının arasında. Milletvekili, elini kaldırırken liderin, grup başkan vekilinin dudağına, gözüne bakıyor. Grupta başka davranıyor, kuliste başka konuşuyor. Bütün bunların altında lider sultası yatıyor.”

“Yeni bir liderlik tarifi lazım. Tekelci bir aklın yönettiği siyaset değil, kolektif bir aklın yürüttüğü bir siyaset anlayışı şart. Ülkemizde maalesef siyasi liderleri partilerde tanrılaştırma anlayışı var. Liderleri putlaştırma eğilimi ağır basıyor. Bu çok yanlış. Korkuyor liderler. Çünkü serbest bıraksalar, millet kendilerine büyük bir ders verecek.”
--spoiler--

yandaşlar ne dersiniz bu sözler için? haksız mı?
Kendi yaptığını başkası yapmış gibi anlatmak.

Ulan sen fetonun hala göt kılı, sikinin topağısın sen ne bilirsin.
sevgisi bitmiş kime diye sormayacağım bile ama;

yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmek cümlesi bile yeterli cevap için.

başbakan olmak istiyordu ama tayyip yolda bulduğu Davutoğlunu gösterince çok üzüldü ve yeter dedi.
yandaşların, dile getirilen sözleri eleştirmek yerine, bir takım komplo teorilerini ileri sürerek muhalefet ettiği isyandır.

yahu bırakın şimdi fetoyu metoyu... doğru mu söylemiş, yalan mı, onu söyleyin...
ilk entry'de ifade ettiğim sözlerin alakası olmadığı isyandır.

o sözleri söyleyen bülent arınç değil, sucukçu muhasebecisidir. tarih 4 ocak 2001!...

yandaşlar, bu durumda fetoyu ileri sürerek saydırdığınız sövgülerin, "günahkarsın" capslarınızın muhatabı sucukçu muhasebecisi mi oluyor?
5. Partinin kurulacağını sinyallerini üstü kapalı da olsa söylemiştir. Kurulurmu bilinmez ama 1 kasımdan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.
sayın arınç bu ve bunun gibi çıkışları hep yapıyor. bence önemli olan siyasette kimin ne dediği ne anlattığı ne mesaj verdiği değil nasıl davrandığı.

kendi ifadesi ile on yıllarca vekillik yapmış bir insanın siyaseti bıraktığını en azından iktidar partisinde bıraktığını ifade etmesinden sonra siyaset biliminin kadim doğrularını yeni keşfedilmiş gibi açıklamasını doğru bulmuyorum hatta gülümseyerek izliyorum.

kendisi çıkıp kameralar önünde bu ülkeyi parsel parsel sattılar açıklayacağım diye gaza gelip sonra konjoktür değişince "gaza geldim öyle birden çok da şey yapmayın" açıklaması yapmış bir insan.
inanmayın altatmaadır. allahım bunlar seçimi kazanmak için neler yapmazlarki.