bugün

bölünerek çoğalırız belkide.
bölünmeden kimse bahsetmesin bu ülkede,biz bir bölünmeye başladık mı en büyük parçamız bile küçük kalır.
sağcısı-solcusu,alevi-sunni,kürt-türk,laik-dindar,fener-cimbom..
lime lime oluruz valla..
olmayan mutluluktur.. olmeseydi o zaman onca mehmet.. aglamasaydi o kadar ana.. yirtmasaydiniz gotunuzu bu vatan bolunmez diye..

ne fark kaldi ki pkk ile aranizda?
çanakkalede o kadar kan boşa mı aktı derler adama kürtlerle türklerin birliğinin sağlanıp beraber yaşaması gerektiğini düşünüyorum.
Mutlu oluruz gibi gözüksede aslında tam tersi mutsuz olacağımız durumdur. Aslında bölünmek isteyen yok bölmek isteyenler var. Unutulmaması gereken her zaman sorunlar Çıkacaktır. Tarihten bugüne kadar hiÇbir zaman sorunsuz bir dönemi olmamıştır bu toprakların.
bölünmeye gerek yoktur, çok açık iki seçenek vardır bu durumla ilgili:

1) bu ülkenin yaşam şartlarına, anayasasına, milli değerlerine ve toprak bütünlüğüne uyulacak.
2) tası tarağı toplayıp, arkaya bile bakılmadan sınırdan çıkılıp yaşamak için başka ülke aranacak.

tabii bu iki seçeneğin dışında bir seçenek daha yaratılmıştır, o da asalak olarak yaşamaktır.. bu bağlamda bazı arkadaşların tespitleri doğrudur..
bölmeye meraklı bu türklere ve kürtlere soruyorum..
sınırı neresi bunun nerden böleceksiniz bide ona cevap verseniz,bu kadar saçmalamanın yanına..
Abdulhamitin bir sözü aklıma geldi kanla alınan topraklar anca kanla geri verilir..
Kurdish Dream.
hee amk bir karış toprak için o kadar insan ölmüş şimdi kıçı kırık 5 kişiye mi vericez oraları gitsinler analarının ırakına.
boş hayallerle yaşayan bir kürdün söylemidir. aynı zamanda hayalidir.
hakikaten acayip ve cahil cok insan var.

orada ki toryum ve benzeri minerallerden ne hikmetse simdilik bulunamayan petrolden dolayi bolmek istediklerini goremeyecek kadar cahil misiniz?

bolununce bagimsiz mi kalacaklar hakikaten.
acin bir okuyun kirim in ozerk bolge olmasini.
bölünerek süper güç olunacağını zanneden suser yorumu. bir de neymiş, böyle bir şeyi abd israil gibi devletler engellermiş. ne içtin oğlum sen? tüm dünya birleşerek büyümenin derdindeyken, bu kafayla ab, nato, bm gibi uluslararası kuruluşların önemi her geçen gün artarken sen bölünerek büyüyeceksin öyle mi? vah bizim zavallı gençlerimiz! ulan ne saçma adamlar var şu dünya da la
toplum bilimlerinin ve iktisat verilerinin bir kenara bırakılarak farklı bir açıdan ele alınması gerektiğine inandığım önermedir.

yüzyıllardır vatanı ve milleti için emek vermiş, can vermiş, milli mücadele döneminde kanını bu topraklara akıtmış, son 30 küsur yıldır her zorluğa rağmen hem terini hem kanını bu topraklara akıtmış şehitlerimizin, gazilerimizin, atalarımızın düşünülmesini tavsiye ettiğim ve bunun sonucunda yeniden gözden geçirilmesi gerekliliğini vurgulamak istediğim önermedir.

mutluluk bazen fedakarlıkları hatırlayıp, sırası geldiğinde aynını belki de daha fazlasını yapabilmektir. çözüm bölünme değil, bölünmeye neden olan asalakları bu güzel milletin sırtından söküp atmaktır. bu görev, devlet ve milletin omuz omuza verip üstleneceği milli bir davadır. bugün değilse bile gelecekte mutlaka ve mutlaka türkiye cumhuriyeti devleti terör ve bölücülük belasını bu topraklardan ve insanlarımızdan uzaklaştıracaktır diye umut ediyorum.
tek hücreli canlılara özgü mutluluk formülüdür.
"Mısak-ı Milli sınırları içerisinde vatan bir bütündür, parçalanmaz." düşüncesinin günümüz gençlerinde ne kadar kolay atıldığını göstergesi bir önermedir.
toprağımızı böldüğümüz falan yok kürtler siktirip gitsin irana ıraka o topraklar bizim ve bizim kalacak kimse de milletin ağzını bölünmeye falan alıştırmaya kalkmasın.
bölünme yanlısı mitozcuların bazı öküzlerin gayet de iyi anladığı ve götüne sokmasını istediği önermesi.
pkk lı olmayan kürde bakmayı kabullenen türklerin karşı çıktığı öneri.
Belirli amaçlar dahilinde maşalık makamında ortaya çıkan masum (!) kürtlerin bağımsızlık oyununa göz yummaktır. Vatan hainliğinin sözlük tanımı olsa gerek bu safsatalar.
yanlış ve boş bir beklentidir.
ama bu demek değildir ki bir bölünme yada kürdistan kurulmayacaktır. görünen o ki son zamanlarda gelişen olaylar ile önce özerklik daha sonrada bağımsız kürdistan için gereken adımlar atılacağı aşikardır. bu adımlar pkk,öcalan,bdp eşliğinde atılacaktır ve akp mevcut oylarını ve elindeki gücü pkk saldırıları ile kaybetmeyi göze alamayacağı için bu tavizleri teker teker vererek bu noktaya gelecektir.
asıl önemli olan nokta ise kürt ve türk kökenli insanlarımızın birbirine olan nefreti ve uyumsuzluğunun sebebidir. ilk olarak yanlış söylemleri düzeltmek istiyorum ki doğuda hiç bir ilde ilçede kürt nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde türk kökenli insanlara pis türk,keko türk,en iyi türk ölü türk gibi benzetme ve ithaflar bulunmamaktadır. benim doğup büyüdüğüm ilçede 56 köyden sadece 6 tanesi türk köyü idi ve türkler orada azınlık olduğu halde hiç bir sorun yaşamadık ve hala daha yaşanmamaktadır. kürt vatandaşlar batıdan ayrıldığında başlığı açan arkadaşım çok mu mutlu olacak meraklar içerisindeyim.

ve söylenmesi gereken başka bir şey daha var ki pkk nın temellerini Türkiye kendi elleriyle 1980'lerde Diyarbakır ceza evinde atmıştır. merak edenler biraz araştırabilirler neler yapıldı kürt kökenli vatandaşlarımıza ve tek suçu kürt olmak ve ana dilini konuşmak olan o insanlara. şimdi gelinen noktada ise bir sürü boş beleş,yakın tarihinden bihaber gerzekler çıkıp kürtler gitsin biz daha mutlu oluruz diye nutuk atabiliyorlar.
mine g. kırıkkanat üç dört yıl önce bir söz etmişti tv de: "ben bölünmek istiyorum." diye.
hemen saldırdılar kadına: "sen bölücüsün!"

"hayır" dedi kırıkkanat, "ben bölücü değilim, bölmek değil bölünmek istiyorum."

bu söz hiç çıkmadı aklımdan. şu an akılcı ve gerçekçi davranırsak bölünmenin daha faydalı olduğunu görürüz. bu sayede bölücü güruh sik gibi ortada kalıp ne yapacaklarını şaşıracak ve türk devletinin isteklerine boyun eğeceklerdir. ha olmazsa kendileri bilir. gidip kendi "devlet"lerini kursunlar. ama benim verdiğim vergilerden nemalanıp, palazlanıp da karşımıza çıkmasınlar. yeşil karttı, kaçak elektrikti, adam öldürme, yankesicilik. ne istersen var adamlarda. ne diye kendi ellerimizle katilimizi besleyelim.

kürtlere öyle tavizler verildi ki ok yaydan çıktı bir kere. evet bağrımıza taş basıp halk oylamasına gitmeli ve nüfus mübadelesiyle beraber bölünmeliyiz. bu bir nevi karşı atak. bekleyen her zaman kaybeder. macaristan birinci dünya savaşında topraklarının yarısını, ikincisinde üçte ikisini kaybetti. bak yaşıyorlar hala. osmanlıdan bize ulaşmayan topraklarımız da içimizi acıtıyor ama yaşıyoruz işte. bölünsek yine yaşarız hem de daha güvenli, daha özgür ve daha onurlu.
ilk olarak bölününce sorunların biteceğini zannetmek mantıksızlığın dik alasıdır.

soruyorum size diyelim ki verdik 3-5 il gitti. e tüm bölünme isteyenler o illere gidip o olmayan ülkenin vatandaşı olacak mı? ulan hırpo adam istanbul'u, antalya'yı, mersin'i bırakıp hakkari'ye gider mi? de get len oradan. bölünmeymiş. amk sanki tarla bölüyorsun. memnun olmayan varsa siktir olup kuzey ırak'a gider.
özeti kalleşliğin ta kendisi olan önerme. Aklıma sevr haritasını getirdi. bu önermeyi doğrulayanlara Sorsan bir de Atatürkçü dür.

(bkz: vatanı bölüp kürtlere hibe eden türk milliyetçisi).
(bkz: tatlısu milliyetçisi)

Bu önermeyi doğru bulan kişi sözde kürdistan diye yutturulmaya çalışılan haritaya bakmışmıdır ? Orada haritada kürdistan dedikleri ütopya içerine aldıkları Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, malatya, Erzurum, Iğdır, Ardahan hakkında zerre bilgisi yoktur.

Elazığdaki krom yataklarının, fosfat yataklarının, Malatyanın maden cevheri fışkıran topraklarının ülke ekonomisi icin ne kadar önemli olduğunun farkında zaten değildir.

bu önermeyi yapan zihniyet ikinci perdede "kıbrısa" da verelim gitsin diyecektir. nede olsa oradaki insanlarda bizim verdigimiz vergiden nemalanıyorlar.

ne gaziantep'in üstüne kürt bayrağı dikecek adam ne de erzuruma pkk lı yaftası vuracak adam anasından daha doğmadı.
doğru bir önerme, ama biz her zaman kürtlerle kardeş gibi idik, bölünsekde kardeş gibi kalıcağız. Türk kürt kardeşliği hiçbir zaman bozulmayacak.