bugün

kanada'lı avcıların her yıl yaptığı, an itibari ile izlerken insanı kahreden katliamdır.
hani tamam, işin ekonomik boyutu var. ancak arkadaş yavru fokların bile katledilmesini daha yeni yasaklamışsın, bu nasıl bir caniliktir?
hani bu caniliği yaptın, yapıyorsun. bari şu hayvanları önce bir bayılt, bir uyuştur acı çektirerek öldürme.
allah belanızı versin.
denizci çocuğuyuz. Ben küçükken Karadeniz'de yoğun bir Yunus Avı vardı, Hani Yunus Avı da Fok avından farklı değildir, aynı vahşet. Sonra ne oldu? Denize çıktığımızda birçoğunu katletmemize rağmen teknemizin yanında bize eşlik eden yunuslar tamamen kayboldu. bitti. Haliyle yasaklandı Yunus avı. yıllar sonra Denize açıldığımızda vakti zamanında katlettiğimiz yunusların tekrar çoğalıp teknemize sanki biz onlara hiç kötülük yapmamışız gibi eşlik etmesi hayatımın en anlamlı, en güzel anlarından biriydi.

işte fok katliamı da benzerdir, eminim. Ha Yerli halkın fokları avlamasına birşey diyebilir miyim? (yerli halk derken harbi yerli halk) Devlet yerine başka geçim kaynağı koymadığı sürece yine de birşey denemez ama Yine de vahşettir. diyorum ya hatırlıyorum nasıl yunus avladığımızı.

ek: lan akym kim niye eksiler bunu? Hiç yunus öldürdün mü? boğazın kenarında durup istavrit avlamaya benzemez. O memeli hayvanın yavaş yavaş kapanan gözlerini acıyla kıvranmasını bilir misin? yok bilemezsin, hayatın boyunca tavuk kesildiğini bile görmemişsindir büyük ihtimal. Bununla beraber teknende seninle yarışan yunusun güzelliğini de bilmezsin. nereden bileceksin bunu eksilediğine göre. Bilsen ve birazcık insan olsan ne kadar berbat bir şey olduğunu bilirsin.
sonuçta fok balıkları hala çok yalnız.
fok da diğer tüm hayvanlar gibi eti yenen bir hayvan olduğundan doğal katliamdır. burada kös kös oturup fok haklarını savunacak değiliz, bu ahmaklık olur. ve bilinmelidir ki insanlığın hayrına olmayan bir hayvan hayvan değildir.
(bkz: foklar ölecek insanlar doyacak)
kanadalılardan nefret ettiren manzaradır.fon balıklarının ölürkenki sesleri insanı bitirir.
kimisine göre bu ne ki kurban katliammış bu faciayı gerçekleştirenlere göre.
çok garip bi şekilde inanılmaz derecede etkilendiğim olaydır.
http://www.cnnturk.com/20...sladi/608193.1/index.html