Akıllara Cem Yılmaz ve götünü getiren yiyecek.
Bunun cevizlisi ve yaş Antep fıstıklısı da güzel oluyor lakin rağbet bademdedir.

Güzel hoş da, ilk kimin aklına geldi bilmem.
Mekanlarda veyahut kıyılarda, mesire yerlerinde filan avuç kadar şeyi güzel kitleyen abilerden temin ederiz.
Alsan olmaz almasan olmaz.

görsel
bademi dondurup bilmem kaç katı fiyat koyup kazıklıyorlar milleti. buzla ve badem yediğinizi düşünün aynen öyle bir tadı var.

dünyanın en boş yiyeceğidir.
Kuşu siktiniz, leylek kaldı.
Buz ve badem. Şu sikindirik şeyin normal bademin fiyatından kat ve kat pahalı olması acayip derecede saçma. Hayır yani millet bunda ne buluyor anlamıyorum.
Rakının son dublesinin mezesidir. Muhabbeti yumuşatır, ortamı soğutur. Tadı da bir o kadar güzeldir.

Afiyet olsun.
Şu mevsimde kordon boyunca satılan bademdir tek gitmez efenim biranızı alıp banklardan birine oturun.
bizimkiler dizisinde baykuş cemilin biranın yanında yediği şey (bkz: benim adım cemil).
Buzun üstüne konularak soğutulan ve nemlendirilen badem, hiç yemedim ama muhtemelen normal bedemin kabuksuzu ve soğutulduğu için badem yağı donduğundan biraz daha kıvamlısı.
eğer yılbaşı ikramiyesi bana çıkarsa bilumum yerime sokacağım şey.
cem yılmaz dan sonra sanki ne olduğunu götmüş yemiş gibi herkesin esprisine konu olmuş , kendinden de soğutmuş vasat yiyecek. yetti artık buzlu badem , göte pamuk vs.
hiç denemediğim yiyecek. Denemediğim için de tadına dair önyargılarım var açıkçası.
Bu bildiğin kuruyemişçi de satılan badem değil mi. Simdi bunu buza gömüyosun sonra soğuyunca yiyosun öyle mi?
E iyi de kuruyemiş nemlense burun büküyoruz. Sonra badem gibi katır kutur yenecek bir yemişi ıslatmak nedir abi?
Denemeden de önyargımdan kurtulacağımı sanmıyorum.
bodrumda ve izmirde tadına doyulmaz bir
damak tadıdır.
şu an yediğim ve geçenlerde tabu oynarken arkadaşımın "kıçımıza sokarız" diyerek anlattığı bademdir.
kuru yemişçiden alınan tuzsuz bademi beş dakika kaynar suda bekletip, süzüp, beş dakika da buzda bekleterek edinilebilecek lezzet.
an itibariyle kim milyoner olmak isterde şıklarda zuhur etmiş, cem yılmaz'ı anmama sebep olmuştur.
(bkz: cem yılmaz)
sokak satıcıları dışında başka bi yerde bulamadığım, evde stoklamak istediğim, kuru bademden daha leziz olan yiyecektir.
zengin yiyeceği.
bu gece etrafta dolanırken hemen hemen her masada yendiğini gördüğüm yiyecek.
gelecek nesillere atasözü deyim tadında aktarılacak yiyecek.
Artık günümüzde elit kesimi temsil eden yiyecek.
cem yılmaz'ın esprisine ilginç bir şekilde konu olan yiyecek.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSHN8L1eDxU
müthiş lezzettim.
bugün yedim ama ağzımla.*
izmirliler bilir,kordonda çocukluğunuzu yaşadıysanız mutlaka babadan istenmiş bişeydir.