bugün

(bkz: dostum buzdolabı demişsin ama bu davlumbaz çıktı)
saçı başı bozulmaz.*
3 farklı fonksiyonu içeren durum.
birinci fonksiyon buzdolabıdır. Buzdolabı n.ş.a. yiyecek barındırırken neden bir üst baş değiştirme kabini olmuştur? Buzdolabı insan yaşamının koşullarını sağlar mı? insan Buzdolabına girebilir mi? Bir fil buzdolabuna nasıl sokulur? Kapağı açarsın fili koyarsın kapağı kapatırsın. Peki ya bir zürafa? Kapağı aç fili çıkar zürafayı koy kapağı kapa... Sonra hayvanlar olağan üstü toplantı yapmış kim gelmememiş? Zürafa, çünkü buzdolabında.
ikinci fonskiyon türbandır ki kahrol düşman al sana bakınız: (bkz: türban sorunu) yani türban zaten tartışılmakta olan bir konudur. Olayla ilişkili olarak türban buzdolabu bağlamı pek bir zayıf ikilemdir.
Üçüncü fonsiyon ise çıkartma eylemidir. Yani buzdolabına girdin, bi de ütrbanın var, niye çıkartıyorsun? Soğuk değil mi a kızım, ay benim arzu gızım...

Sonuç: Sözlüğü aşan bir konudur, kız marjinaldir eğer o kız marjinal değilse ben marjinalim böyle bir başlık açtığımdan.
evinde bile türbanlı olmasına için verilmeyen kızın kimse görmesin diye buzdolabında başını açmasıdır.
Türkiye'yi nasıl geliştiririz diye düşünmeyip bir kişisel tercih olan baş örtüsüne kafayı takanların , insanların öncelikli olarak insan olduğunu unutup mantığı olmayan bir baskı yaratanların yadırgamaması gereken bir durum...
Acı ama gerçek...
o zaman kantinde de içki satılsın