bugün

çocuk gibi sevinir, çekmeceden kaşığı alıp ev ahalisi görmeden evin kör noktalarından birine geçip, göz açıp kapayıncaya kadar dondurmayı mideye yolcu edersin.
Son kullanma tarihi geçmiş olma ihtimali.
insanın bile bile içinden dolma, sarma çıkcağını bildiği halde kabı açmasıdır ve içinde dondurma görünce sok geçirmektir. Şok'tan sonra dondurma yenilebilir. üstüne de sıcak su içilir.
annenin dalgınlığına gelmiştir. emin olun ki bir daha böyle bir şeyle karşılaşmayacaksınız.
öldüm mü lan ben acaba sorusunu akla getirir.
yanlıştır. olmamalıdır.
buzlukta değilse gene bir işe yaramayacaktır.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
büyük bir şanstir genelde dondurma kabinda dolma, turşu olduğu için. dondurma kutusunda da dondurma olmali zaten.
erimiştir. buzluktan çıkanda hala ümit vardır.
Dunyanın en düşük ihtimallerindendir. Neden yani neden dondurma kabının icinde donmuş bezelye saklarki bi insan ?
o buzlukta ki dondurma kaplarında hep hayal kırıklığı yaşadım lan. az önce karnım açtı yemek vardır diye elime alıp açtım kutuyu ısıtıp yiyecektim düşüncem oydu ama gene olmadı harbiden dondurma çıktı bu sefer.
Kadın anam tarzı annelerin yaptığı küçük bir süpriz olabilir. Dondurma bitince atılmayacak olan kap ileride kuru köfte ile dolu olarak dolapta yerini alacaktır.
bilgisayar başında canınız şöyle soğuk bir şeyler çekmiştir ve buzdolabına küçük bir umutla olsa da bakarsınız. ilk olarak gözünüze dondurma kabı çarpar ama ümitsizliğe kapılırsınız. kesin zeytin ya da salça vardır diye düşünürsünüz. aranmaya devam edersiniz ama bulamayınca son bir umutla dondurma kabına bakma kararı alırsınız. kapağı açarsınız ama o da ne?

kabın içinde çikolata ve vanilyalı dondurma! işte onu gördüğünüz anda altın bulmuş gibi sevinirsiniz.
Eve alinan dondurmanin evin cocugu/cocuklari tarafindan aninda bitirilmesi sonucu surekli bos olan dondurma kaplarini değerlendiren annelerin dikkatinden cok o dondurma eve alindiginda evin cocugunun o dondurmayı nasil fark edip yemediginin arastirilmasi gereken durumdur.
Eve gelindiğinde bulunması dünyayı daha anlamlı ve mutlu kılan durumdur. (bkz: hayatın anlamı).
(bkz: kıyamet alameti)
türk ailesinin buzdolabında oluyorsa şaşırtıcı olaydır. evet.
Yaprak sarmalı dondurmadır. O kadar dondurma olamaz.
Çok düşük ihtimali vardır bu durumun. Genelde biber dolması, salça vs konulur bu kapların içine.
Aşağıdaysa zaten dordurma değildir yukarıdaysa yemek olma ihtimali yok.
Ailenizle yaşamıyorsanız çok da şaşılacak bir durum değildir.
Olabilitesi çok yüksektir, sonuçta dondurma kabıdır.
Ayda yılda bir aç kalıp yiyecek bir şey bulamazsınız ve buzluktaki dondurma kutusunda biber dolması olduğunu bildiğiniz için rahatça kutuyu alıp açarsınız ve o da ne kutudan dondurma çıkar. Bütün hayalleriniz suya düşmüştür. Artık kime güveneceğinizi şaşırmışsınızdır.
Ya da
Başka ne çıkabilirdi ki amk dondurma kutusundan dolma çıkar. Ayakkabı kutusundan para. *
Ortalama olarak yüzde yirmi ihtimaldir.