bugün

bu yüzyılda hala gökteki yıldızların şekillerinin ve hareketlerinin yaşamda bir değişiklik yapacağına inanan, tıpkı nazar gibi saçmalığın dik alası şeylere göre hayatını şekillendiren insanlar yüzünden varlığını devam ettiren zırvalıktır.

· aslan burcu erkegi...
· yengec burcu erkegi...
· ikizler burcu erkegi...
· boga burcu erkegi ...
· koc burcu erkegi...

gibi bir sürü saçmalık, bir sürü yazar tarafından utanmadan ve sıkılmadan yazılmaktadır. birde gazetelerde, dergilerde, televizyon ve internette, bir metahmış gibi anlatılmaktadır. geçmişe ait rezaletlerin bu kadar savunucu bulması insanlık için büyük bir ayıptır.
(bkz: zirvalik falan degil yegenim)
(bkz: insanlari kaliplara sokma cabasi)
BÜTÜN BURÇLAR DEĞiŞMiŞ. AŞAĞIDAKi HABERi OKUYUP YAPILAN SAÇMALIĞIN, ZIRVALIĞIN BOYUTLARI HAKKINDA FiKiR EDiNEBiLiRSiNiZ.

http://www.haberturk.com/...cat=180&dt=2008/12/29
http://www.kucukresim.com/sunucu5_koc1301e.jpg
yıldızların belli bir konumu oldugunu, astrolojinin de bunlardan yararlandığını bilmeyen, burclara inanları "salak,gerizekalı" olarak adletmis bir zavallının tespiti. kendisini keops'a, hatta geçtim onu kahire'ye bekliyorum.*saçmalıkları elbette vardır, takvim, posta gazetesindeki günlük yorumları okuyorsan tiksinirsin lakin bu bir ortaçağ rezaleti değildir dost, burdan da konuya ne kadar hakim olduğun belli olmakta.
(bkz: burclar/#5005449)
kişileri burçlarına göre ayıran, ayırabilen, ayırmak isteyen insanların zırvalığı.

bana çok antipatik geliyor bu. katagorize etmek gerekmiyor insanları..
galatasarylı > aslan burcu > spor giyinen > zevkine düşkün > saçını sağa tarayan > vs.vs.

neysen osundur kardeşim, kasma x burcu olacağım diye. yok öyle deme, var böyleleri de. burcu ona "sen yırtıcısın!" diyor, adam alıp sağda solda afiş yırtıyor. böyle bir de götten anlama durumları var ki çok matah!

bir de; atıyorum yay burcu erkeği inatçı oluyorsa, karşısındaki adamın herhangi bir ufak hareketini inatçılığa addedmeye çalışır bu kişi ve sonunda illa ki her insanda olduğu kadar o kişide de olan o inatçılık burçtan mütevellitmiş gibi sanılır. eğer zorlarsan her insan tüm burçların özelliklerini taşır. sonuçta kızgın, uyumlu, maviyi seven, uğurlu günü perşembe olan, pozitif enerji veren, hedeleyen(?), hödöydeyen(?) bir sürü insan var. ben mesela burçlara özetle baktım şöyle bir, tüm burçlardan biraz kapmışım.. vay be!
burclari olusturan takimyildizlarinin insan uzerindeki etkileri, masa uzerinde duran bir bardaktan milyonlarca kez daha azmis, daha dogrusu sifira yakinmis (bilimadamlarinin yalancisiyim). yani yildizlarin insanlarin karakterini ve kaderini etkilemesi zirvalik. belki mevsimlerin, sicagin sogugun etkisinden bahsedilebilir.
şimdi aslan burcu erkeğinin özellikleri şunlarmış: gururlu ,güçlü,kendini beğenmiş,kolay öfkelenmek ,bla bla en iyi anlaşacağı burç :koç
şimdide koç burcu kadınının özellikleri :kendilerini üstün gören,kıskanç,cazibeli,paraya düşkün ,bla bla

sormak lazım kendini beğenmiş ve çabuk öfkelenen iki kişi nasıl anlaşıyor ?
ikincisi de koç burcu mesleklerine de şunları yazmışlar:
Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işlememecilik, komutanlık, kimyacı operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk.

yani piyasadaki hemen hemen bütün meslekleri yazmışlar bir tanesi kesin tutuyor.
üçüncüsü ise muhtemel hastalıklarınızı bile yazmışlar.tövbe tövbe yahu sen allah mısın nerden biliyon adamın hastalıklarını .
kısacası insanları oyalamk için uydurulmuş bir şeydir.inananlara ise bütün burçların özelliklerini iyi okumalarını ve bunların içindeki mantık hatalarını bulmalarını öneriyorum.
saçmalık mıdır? bilmem de ya benim gibi geçiş saatinde doğduysanız? (bkz: 00 00) (bkz: 22 temmuz)
zırvalık değildir. gerçekten araştırılırsa gayet eğlenceli ve hoş muhabbet açan bir konudur. tabii aranızda burcunun özelliği kötü olan birisi yoksa.
burçların insanlar üzerinde etkileri vardır ancak bu demek değildir ki aynı burçta ki her insan aynı özelliğe sahip olacak veya o hafta aynı boku yiyecek.
herhangi bir x burcu kadını/erkeği başlığındaki herhangi bir entry'i noktasına, virgülüne, götüne başına hiçbir yerine dokunmadan alıp başka bir x burcu kadını/erkeği başlığına taşırsan kimse sana "alakası bile yok? hiç de uymuyor bunlar x burcuna! olsa olsa y burcu olur bu" demez.

(ara: burcu erkeği)
burçlara inanan bir arkadaşımla dalga geçmek üzereydim ki, benim dinimde bu dedi, saygı duydum. kısaca isteyen istediği şeye inanır. inanılan bir şeyin mantığını sorgulamak sadece inanan kişinin görevidir.
tam olarak katılmadığım zırvalık.aslında burcları birer saçmalık olarak gösteren hergün guncellenen günlük gotten uydurulup twetlenen burc yorumlarıdır. bi de bunları hergün retwetleyen aptal guruh vardır.