bugün

kısa vadede çözüm için otrivine en kısa çözümdür. ancak dikkat edilmeli üç günden fazla kullanımda bağımlılık yapar.
alerjik rinit hastalarının, sinüzit hastalarının ve burnunda eğrilik olanların genel durumudur. biri açılır biri kapanır insanı sinir eder. ne tam anlamıyla koku alırsınız ne de tat. gıcıktır.
''septum deviasyonu'' olabilir. Burun orta duvarındaki kıkırdak yapının düz gelmeyip sağa yada sola meğil vetmesiyle gelişir. sağa meyil veriyorsa sağ delik, sola meğil veriyorsa sol delik tıkalı olur. tek çözümü ameliyattır. burun spreyleri yüksek derecede kortizon içerdiği için kullanımı pek tavsiye edilmez. gece uyurken tıkalı olan tarafın yanak üzerine yatılamaz. nefes almada güçlük çekilebilir.
uyurken ağızdan solunum yapmaya zorlar.
ameliyat ile önüne geçilen, uykuyu ve konuşmayı bozan olumsuzluktur.
başın o tarafına ağrı verir.
hafiften sesin nihat doğana göz kırptığı durumdur.
sıkıntı durumdur. azıcık bir soğuk algınlığı olsan, her ikisi de tıkanır ve dünya sana en az bir hafta zehir olur. ses tonunu kaybedersin, yemekten içmekten zevk almazsın. yemek yerken boğulma hissi yaşarsın. telefonda anlaşılmaz ve bu yüzden cümleleri tekrarlamak zorunda kalırsın. burnunu açabilmek için deniz suyu spreyi alırsın. 5 günden fazla kullanamazsın. kullandıktan sonra sinüsünün kuruduğunu hissedersin. ameliyat kararı alırsın. *
Hangi tarafsa onun ters tarafına yatılarak basınç yardımıyla kendiliğinden açılacak olan solunum deliğidir.
tek delik olsun bana bişey olmaz diyenlerin sıkıntı yaratmayacağı durumdur.
Kapalı olanı açmak için açık olanı baş parmağımla tıkar diğerini açmaya çalışırım.
Allah korusun müslümeye münüme der insan.
sürekli tıkalı olmayan burnu tek elle tıkayıp,diğerini açmak için yaptığımız hınkırmalar sonucu çapı büyüyen burun.
insanı çıldırtan olay arkadaş. hep bir burun açık diğer burun tıkanık geziyorum amk, haliyle baş ağrısı yapıyor arada. sorun nerede anlamadım.
sigara dumanıyla akrobasi yapmanızı sağlayacak sihirli bir şeydir.
2 burun deliğinin tıkanık olmasından hallice olan durum.
o zaman ağızdan nefes alınıyor ve haliyle bademcikler pert.
buruna benzin döküp yakılası durum.
not: dikkat et yüzünü yakma.
toki izni ile yapılan kazı çalışmaları ile giderilebilecek sorun. * *
Burnu duvara seri sekilde vurmayi gerektiren durumdur.

Ifrit eder insani.
diğer burun deliğine abanmak demektir.
şuan başımda olan durum ve kapalı burun deliğim kanıyor. dünden beri durmadı ya la.
ayrıca sümüklerim de kanlı olmuş. en sevmediğim şey.
burunun bir kısmında burun etinin olabileceği veya burun direğinin yamuk olması sonucu nefes alıp vermenin zorlaşması gibi bir durum olabilir. doktora görünmekte fayda var.
Diğer burun deliğinin açık olduğunu gösterir.
ömrüm boyunca yaşadığım hadisedir.
hiç 2 delikle aynı şekilde nefes aldığımı hatırlamam...
1- 1,5 ay sonra basima gelecek olay. Her sene birit raytin hayallerini kuruyorum fakat alamiyorum.
Evet dostlar başlığı gÖrÜnce kahkaha attım; benim de iÇinde bulunduĞum durumdur. Dur ben bir gidip sÜmkÜrim. Swh