bugün

Bursa Mustafa Kemalpaşa Devlet Hastanesinden skandal görüntü.

--spoiler--
Güvenliği çağırın, gelip köpeklere mama versin
--spoiler--

https://twitter.com/ankar.../1417025242443231235?s=19
her insan gibi doktorların da dayağı hak edenleri var tabii.
Meslek etiğinden uzak bir doktor hanım. Yüklü bir tazminat davası ile gereken cevabı alacağına inanıyorum.
birileri belki kadını çıldırttı hemen atlamayın pitbull gibi.
Öncesini sonrasını bilmiyoruz. Nasıl bir doktor olduğunu, hastalarla iletişiminin nasıl olduğunu bilmiyoruz. Belki çok çalıştı, çok yoruldu ve eşek saatine denk geldi. Üslubu yanlış mı? Yüzde yüz. Gerekli cezayı da alacaktır. Ama bunun için linç edilmesi doğru değil. Herkes kendi yaptığı işi ve işte olan sabrını göz önünde bulundurarak tavır alsın. Hepimiz yedi yirmi dört işimizde sabırlı ve sakin değiliz. Bazen hiç olmadığımız biri gibi davranabiliyoruz.
liyakatsizlik, liyakat olsa bile çalışma şartları, çalışma şartları iyileşse bile insanların biriken psikolojik baskı stres anlayışsız empati yoksunu saygısız olmasıyla ortaya çıkan durum.
iki ucu boklu değnek.
neresinden tutarsanız elinizde kalıyor.
sanki ona bu sözü söyletenler de...

neyse, kime ne anlatıyoruz ki; evinde karısına çocuğuna tahammül edemeyen insanlar, bir haber veya olaya "yuh amk" diye isyan edenler, hakemin yanlış kararına ana avrat sövenler, sosyal medyada bir birine demediğini bırakmayanlar bu kadın doktora yükleniyor.

siyasetçiler sanatçılara bakın, açın televizyonu seyredin.
bu topluma kendi görüşünden değil diye her gün hakaret aşağılama yapılıyor.
gündüz programlarında tv de yayınlanan rezaletlere bakın.

toplum olarak çürüme yozlaşma son aşamasında ve burada bir günah keçisi daha yaratılmış.
vurun kahpeye...

unutmadan; ne olursa olsun bu hakaret asla kabul edilemez.
ama aynaya da bakın istenmiş.
bu toplum içinden böyle insanlar çıkar, görevi ne olursa olsun.
bir insan hangi zor şartlarda çalışırsa çalışsın bu ona muhatabına "köpek" deme hakkını vermez. karşısındaki kişileri insan olarak görmeyen ve değer vermeyen bir kişinin yaptığı işten de hayır gelmez.

bu video vesilesiyle, ben kendi adıma, şu gerçeği bir kez daha gördüm ki, iyi meslek, kötü meslek yoktur. iyi yapılan meslek, kötü yapılan meslek vardır. sevilen meslek, sevilmeyen meslek vardır.
ama onlar bizim sağlık çalışanlarımız. hadi saat 21'de pencereye çıkıp alkışlayalım.
2 insanın kavgası diyelim.

Bizim insanımızın cehaleti millete cinnet geçirtecek noktada…

Savunmuyorum ama tam izlemeden lince ortak olmam.
Menapoz kötü bisey.