bugün

insana harbiden koyan durumdur. olum ne yapalım edelim alalım lan şu adaları...
görsel

Elindeki topraklara sahip çıkabilde önce. Kilis bombalandı 2 saat önce.
12 ada için maceraya girmeyen, verip kurtulan ismet inönünün eseri olup, bırakınız islamı, türk tarihine ve türklüğe vurulmuş bir kara lekedir. Zira bu olayla bir türk devletinin ilk defa savaşmamak için toprağından vazgeçtiği görülmüştür.

1947 de verdiği sanatşahiseridir.
Zamanında geçici süreliğine yunanistan yönetimine verilen adalardır ama bu adaları verenler geçici olmayacağını çok iyi biliyordu sonrasında uydurma bir tarihle yok birinci dünya savaşıymış yok buymuş şuymuş bu yüzden geri alınamadığı anlatılmakta.
hiç bir zaman osmanlının bile olmamıştır. memur göndermekten bile kaçınılmış bazı zamanlar. yunanlılar bunları almak için çok uğraşmış.
hiç bir zaman osmanlının bile olmamıştır. memur göndermekten bile kaçınılmış bazı zamanlar. yunanlılar bunları almak için çok uğraşmış.
12 adaların türkiye'ye hibe edilmek istendiğini ama ismet inönü'nün bunu reddettiğini sananların savunduğu durum.
Yuh anasını satayım, tarih katilleri sizi.
12 adaların türkiyeye hibe edilmesi şeklinde bir bahsi ilk defa duyuyorum. ismet inönü türkiye'ye verilmesini reddetmedi, bizzat türkiyenin olan adaları onların ellerine kendisi verdi.
Abdulhamit'in italya'ya kaptirdigi adalardan inonu niye suclu oluyor? Zaten turkiye 2. Dunya savasinda almanya'yi destekledi. Bunu butun dunya biliyorken, kagit uzerinde de tarafsiz oldugunu beyan eden turkiye cumhuriyeti devletine kalkip 12 adalari mi vereceklerini zannediyorsunuz?
görsel
(bkz: balkan savaşı)
(bkz: trablusgarp savaşı)
burnumuzun dibindeki erivanın , atinanın başkalarının olması.
ege kıyısından bir tekne ile açıldığınızda telefonunuzdaki hattın "Yunanistan a hoşgeldiniz" uyarısını vermesine neden olur.

Adaların çok fazla ve ne yazık ki 2 ege adası(Gökçeada,Bozcaada) dışında hepsinin Yunanistan'a ait olmasından dolayı..Yunanistan'ın Ege Denizi'ni parsellemesine yardımcı olmuştur...

Göğüslerini gere gere Ege Denizinde yunanlılar fingirderken...

Bizim kıyılardan biraz olsun çıkamamamıza neden olmuş hadisedir...

Bu konuda daha iyi olabilirdik bence... işte tarihte yapılan hataları da anlatan bir kitap yazılması lazım...

Not .Adalar 1947 de yunanistanın eline gecmistir...Sözüm ona suçu Lozana atıp...Cumhuriyetin degerlerine saldırmak isteyenlere gelsin

Dibinde türbe taşıyorlar müdahale edemiyorsun
garip bir durumdur. bari ortak yönetim falan olsaymış veya kıbrıs gibi bize bakan taraf türk yönetiminde olsaymış. neticede geçmiş gitmiş şimdi belki diplomatik bir şekilde anlaşma sağlanıp ortak yönetim falan ayarlanmaya çalışılabilir bunun için de genç diplomatlara ihtiyaç vardır ama dışişlerinin umrunda değildir bu olay anca milleti gazlamak için öne sürülür de bu saatten sonra savaş açacak halimiz yok adalar için.
Çok kafayı takmayın bi harp durumunda terkedilmek ve tahliye üzerine sürekli tatbikat ve seferberlik eğitimi var adalarda.
Kalabalık görünsün diye türkiye ye bakan kıyıları dolu yunanistana bakan kısımlar boş. Onlar da biliyor bi sakat durumda taa yunanistan dan takviye gelemeyeceğini burdan biz çökmeden.
Yunanistan ın egedeki tatbikat ları tamamen blöf ve zevahiri kurtarma amaçlı.
nedenini öğrenmek için fazla uzun olmayan ama cahil çomar sürüsü için son derece uzun sayılacak* şu yazı okunabilir.

http://odatv.com/soner-ya...zan-dersi-2909161200.html
Feci koyan bir durum. Amk bakıyorsun haritaya dibindeki adalar göt kadar bir ülke olan yunanistanın. Ayrıca o adalar yunanistan a çok uzak.
içler acısı manzara izmir'e gidince gözler önüne serilir.

(bkz: of off)
Bu konuda çok hırslı ve takıntılı olan bir yazarın birazdan gelip uzun uzun yazmasını bekliyorum.
(bkz: balkan savaşı) (bkz: trablusgarp savaşı)
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
izmirli bir birey olarak anlatıyorum yakınlığı şöyle anlayın.

Seferihisara gidiyorum radyoda Yunan radyosu çalıyor.
Özdereye gidiyorum hat karışıyor
Dikilide sahilde Türk hatları hiç çekmiyor sadece Yunan hatları çekiyor az içeri geçince Türkiye’ye hoşgeldin mesajı geliyor.
--spoiler--
dikilide sahilde türk hatları hiç çekmiyor sadece yunan hatları çekiyor az içeri geçince türkiye’ye hoşgeldin mesajı geliyor.
--spoiler--

Allah kahr. Çok üzülüyorum off.
iyi ki Yunanistan'a ait. Bizde olsa Laz müteahhitler anasını sikerdi oraların da. Şimdi en azından gidip doğal güzelliklerini görüp tekrardan tr cehennemine dönme imkanımız var. Bizde olsa o da olmayacaktı.
Yunanda kalması daha hayırlı biz siker yassı ada ya çevirir dik.