bugün

(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
(bkz: burjuva diyor)
(bkz: burcuva)
(bkz: resmimizi çeker misin burcu)
(bkz: burcuva ne arar la sözlükte)
(bkz: ben ellibeş yaşındayım daha burcuva görmedim)
edirneli bir pezevenkin seslenişi. *
-gel abla burcuva, elifva, canan va!!

edit: başlık burcuva idi, düzeltilmiş.
(bkz: biz ona halk arasında burjuva diyoruz)
kazanovanın kız kardeşi sanırım, (bkz: burcuva)
bu kelimeyi ilk defa duymuştum ve sormuştum ne demek diye aynen iletiyorum: g*tü bö*yle kocaman sosyete karısı.
cevap veren için (bkz: ebleh)
yaşamda yeri ve gücünü eğitimin getirdiği zenginliğinden veya büyükten küçüğe kalma paradan alan kişiye burjuva dendiğine göre en büyük özelliği sağlam denilecek parasıdır.
Burjuva Sonradan Görmüş insanlara Denilir. Herkesin Etrafında Kolayca Görebileceği Kişilerdir. Kendilerini bir şey sanmaları en büyük ortak özellikleridir. Genellikle parayı alın teriyle değilde şans şeklinde bulanların büründükleri kişiliklere denir burjuva.
her coğrafyada yaşayan insanların kendilerine has özellikleri olur. ancak dünyanın dört bir yanında ki burjuvalar genellikle birbirlerine benzerler. yaşayış biçimleri hemen hemen aynıdır.
werner sombart'ın burjuva adlı eserinde detaylı olarak ele aldığı özelliklerdir. burjuva sınıfının sınıfa özgün davranış ve yaşam tarzını ortaya koyan özelliklerdir. bazısı olumsuz olmakla birlikte, bazısı da incelmiş bir yaşam tarzını ve kültürü tarif ettiğinden yer yer olumlu olarak da algılanabilecek özelliklerdir.