bugün

karşı komşusuna dondurma yerken
-ben sağa daha niler edicem ama sen bağa böyle yakın olursan ben sağa kafayı yedirtiricem ama kendini bağa bırakursan
diyen müthiş kişilik çok yaşa sen burhan abi.
-beni bulamazsın oğlum ben aslında yoğum. yyyoğum. ben senin iç dünyanda yarattığın bi karakterim sadece. kendi iç dünyanda yarattığın bi karakterle kavga ediyosun şu an. yoğğğğum diyorum ben aslında. yoğum lan.

bir harf de burhan abi yumuşaddı.
an itibari ile (bkz: atv avrupa) da gaffur lu bölümleriyle döktüren yüksek nişantaşı teknolojisi.
(bkz: fenomen)
şahika koçarslanlı dan ve osman koçarslanlı dan sürekli ayar yiyen dizi karakteri.
(bkz: özledik be)
recep ivedik yerine filmi çekilesi karakter. burda gülse ye sesleniyorum lütfen burhan altıntop un filmini çekin.
ekranda görülünce yadırganan ama sosyal yaşamda aramızda fazlaca dolaşan insan isimli.
kendini kesinlikle özleten, keşke tekrar yayınlatsalar da izlesek denilen avrupa yakası karakteri.
burhan abi. o kadar uçuk bir karakterdi ki, buna rağmen bir o kadar da gerçekçi, inandırıcıydı. yani böyle bir insan olamazdı ama olmuştu. bu da engin günaydın'ın başarısı ve orjinalliğinin sonucuydu sanırım. burhan altıntop karakteri türk dizilerinin en garip insan karakteri olduğu halde bu kadar özenmeme anlam veremiyorum. nasıl olur da onun gibi bir insan olmak istenir, işte bunu çözemiyorum kendimde. sanırım o doğallıktan kaynaklanıyor. çikooo? bağa mı ağlıyon? hep kendine eğlıyısın amaa biraz da bağa ağla, çikooooo...
kesinlikle filmi yapılması gereken dizi karakteridir. recep ivedik gibi osuruk ile güldüren karakteri milyonlar izliyorsa, burhan altıntop gibi uç noktada fakat bir o kadar da inandırıcı karakter neden rekora koşması ? **
(bkz: özledik burhan reyiz)
may neym is altintop burhan altintop *
kesinlikle orjinal bir karakter.
birazdan atv'de en sevdiğim eline tuz ruhu dökülmesi sahnesi görünecek süper adam.
hala güldüğümü anladığım kurgu şahsiyettir kendisi.
ne de olsa "bir burhan altıntop kolay yetişmiiiii!".

o elindeki siyah saplı çantaya da hastayım ayrıca.
engin günaydın çok yetenekli ve yaratıcı bi adam. bu burhan'ı iğne iğne örmüş resmen.
bana göre kemal sunal dan sonra gelmiş geçmiş en çok güldüren karakterdir. ne cem yılmaz, ne şahan gökbakar kalır bu adamın yanında.

edit: eksileyen yazar, bu adama gülmüyorsan nesin sen? insan değilsin de..
çarşamba akşamları aranan ve özlenen karakter.
avrupa yakası tekrarlarını izleme sebebi.
(bkz: çikilata)
mimikleri ve hareketleri ne kadar yapmacıksa, halkımız da onu o kadar sevmiştir.
aslı: burhan bey, evinizde fazla içecek bişeyler var mı acaba? bize misafir geldi de.

burhan: aa yook.. bu senin gocanla sacıt bey evde ne varsa hissir hissir hissir herşeyi yiyip bitirdiler. evde fazla hiç bişey kalmadı..
avrupa yakasının ilk sezonundaki volkan'a nasıl gülmüşüz dememe sebep olan yaptığı her hareketle harikalar yaratan kahkaha krizlerine sokan engin günaydın'ın harika karakteri.
mükemmel orjinalliğe sahip avrupa yakası kalitesine eğlence katan bir karakter...
saf çıkarcı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar