bugün

hatırlarsınız, bazı şubelerinde 25 kuruş ya da 50 kuruş olan sosları, başka bir şubesinde ise hiçbir ücret alınmıyordu.

ancak son birkaç senedir dikkat edilen nokta ise şu;
artık soslardan tüm şubeler ekstra para almaya başlaması. mc donalds'da böyle bir durum yok iken, daha dünkü burger king'de bunların yaşanması saçmalık. elbette verilen 50 kuruştan kimse fakirleşmez ya da zengin olmaz. ancak vurguladığım nokta bu tarz restoranların çakallığıdır arkadaşlar. nerden ne koparırsak kardır düşüncesi. kasayı ne kadar fazladan doldururuz düşüncesi.
soğuk çaydan da ekstra para almaya başlayan aç gözlü şirketin soslardan para alması normaldir.
mc donalds'da aynı durum söz konusu.

daha dün. bursa carrefour'da mc donalds'da big king menü yedim. yanında istediğim sosların her bir tanesi ücretliydi.

edit : özür dileyerek düzeltiyorum gelen bir mesaj sonrasında.
big mac yedim. evet hemde içine yeşillik koydurmadım.
mcdonalds'da da olan durum.
ulan bir de sen istemezsen mayonezi de koymuyor çakallar.***
bi tanesi 50 kuruş... hıımm günde bi 1000 kişi gelse en az 500tl vay lan.
artık mcdonald'S ın da soslardan para aldığı...
ben ıslak mendil vermediklerinde anlamıştım aslında çakal olduklarını.

en iyisi gobitte dir arkadaşlar, hem yerli hem lezzetli hem soslardan para almıyor hem de ıslak mendil veriyorlar.
tepkimi göstermek için girdiğim, sonra aman ya banane dediğim bir de durduk yere canımı çektirdiğim, hazır gelmişken de bir entry gireyim dediğim başlıktır.
en güzeli gitmemek arkadaş.
eleştirilen nokta şu: burger king in kasalari parayla doldurmaya çalışması.
beklenilen nokta ise şu: dünya zinciri bir markanin insanlardan mümkün olduğunca az para alıp onları mutlu etmeye çalışması.
şu beklentiye giren insanlar gibi yaşamak istiyoruz çok mu be sözlük.
tanim:burger kingin bedavaya satiş yapmamasi.
Gitme gittirme.
iki tanesi bedava olan soslardan biri olan mayonezden hiç haz etmediğim için değiştirip etkilenmediğim olay.
10 lirayla burger kinge giden adamları üzer. ben her sefer 3-5 tane alırım. isterse 1 tl olsun tanesi. 2 dakikalık yemek zevkimiz var ona da cimri gibi söylenemem. fakirler ölsün.