bugün

tavuk menü yiyenleri yarı vejeteryanları sevindirecek olaydır.

(bkz: kokoreç yiyen insan)

--spoiler--
ingiltere'de ortaya çıkan ve ülkenin gündemini meşgul eden "at eti skandalı"nda yeni gelişme yaşandı. Perakende devi Tesco’dan sonra Burger King de etlerine at eti karıştığını kabul etti. ingiltere'de ilk önce perakende devi Tesco’da ortaya çıkan “at eti skandalı”nda yeni gelişmeler oldu.
Guardian gazetesinde yer alan habere göre dünyaca ünlü burger devlerinden Burger King’de irlanda'daki tesislerde burgerlar için üretilen etlerde at eti karıştığını doğruladı.
Burger King bu yanlışı düzeltmek için üretimimn irlanda’daki tesislerden Almanyadaki tesisilere aktarıldığını açıkladı.
Burger King açıklamasında sadece fabrikadaki etlere yapılan testlerde ve çok küçük miktarlarda at DNA’sına rastlandığı fakat restoranlardan alınan numunelerde buna rastlanmadığı belirtildi.
Basında yer alan haberlere göre Tesco firmasında blunan “at eti” ürünlerin raflardan alınmasına neden olurken daha sonra Aldi UK de bazı ingiliz et üreticileirnden et alımını durdurduğunu açıklamıştı. Verilen ahberlerde özellikle irlanda'daki Silvercrest tesisinin etlerinde at DNA'sı olduğu belirtilmişti.
--spoiler--
(bkz: tesco nun sattığı hamburgerlerden at eti çıkması)
türkiyedeki burgerde soya kıymasından yapılır saten.
(bkz: her türlü yenir)
bu haber üzerine sloganını değiştirmiştir.

at seni çağırıyor .
(bkz: neden at mı var arkamda)

normal bir durumdur. kâr amacı güden her tesiste bir pislik çıkma olasılığı her zaman vardır. çünkü insanların sağlığı, o tesisin umrunda değildir.
bir kazak için normal durum. üstüne kımız da içer.
at mat lezzetliyse ve hasta etmiyorsa neden olmasın. ha ama üzerine %100 dana falan yazmasın o zaman %100 at yazsın kandırmayalım birbirimizi.
oturun evinizde bokunuzu yiyin daha iyi.
bi de çoluğuna çocuğuna yediren var bunları, beynine soktuklarım. her şey bir yana, hayvanların insandan çektiği ne zaman bitecek arkadaş, ona üzülüyorum.

guardian gazetesinde yayınlanmış haberin bizdeki yankısı için, buyrun:

''ingiltere'de ortaya çıkan ve ülkenin gündemini meşgul eden "at eti skandalı"nda yeni gelişme yaşandı. Tesco’dan sonra Burger King de etlerine at eti karıştığını kabul etti.

Star Gazetesi'nin haberine göre ingiltere'de ilk önce perakende devi Tesco’da ortaya çıkan “at eti skandalı”nda yeni gelişmeler oldu.

Guardian Gazetesi'nde yer alan habere göre dünyaca ünlü burger devlerinden Burger King’de irlanda'daki tesislerde burgerlar için üretilen etlerde at eti karıştığını doğruladı.

Burger King bu yanlışı düzeltmek için üretimimin irlanda’daki tesislerden Almanya'daki tesisilere aktarıldığını açıkladı.

Burger King açıklamasında sadece fabrikadaki etlere yapılan testlerde ve çok küçük miktarlarda at DNA’sına rastlandığı fakat restoranlardan alınan numunelerde buna rastlanmadığı belirtildi.

Basında yer alan haberlere göre Tesco firmasında blunan “at eti” ürünlerin raflardan alınmasına neden olurken daha sonra Aldi UK de bazı ingiliz et üreticileirnden et alımını durdurduğunu açıklamıştı. Verilen haberlerde özellikle irlanda'daki Silvercrest tesisinin etlerinde at DNA'sı olduğu belirtilmişti.''

kaynak: http://haber.sol.org.tr/d...i-kabul-etti-haberi-67476

ek: haberi ben mi yaptım mk, beni niye eksiliyosunuz lan.
akşam whooper menü yerken tartışılacak konudur.
at etinin çok lezzetli olduğunu gösterir.
at etinin pahalı olduğunu gösterir. (bkz: fakirim)
yalan olduğuna inanılmak istenendir.

bu başlığı görmemiş gibi yaparsam siparişi iptal etmeme gerek kalmaz.
ingiltere de burger king e atla gelen adamın, restauranttan atla çıktıktan sonra oradaki bi grup gazetecilerin geyik haberidir.
(bkz: doğru mu ömer üründül)
kullansa ne olabilir ki engelleyemezsin hem engellenilse bile herşey gdo lu ve normal değil buda kolay kolay değişmez.
Eger at etinde bizdeki tavuklardaki gibi hormondur antibiyotiktir cesitli kimyasallar yoksa kesinlikle sikimizde olmamasi gereken durumdur. Et ettir iste o da protein bu da o da et bu da. Yeterki icinde ilac hormon antibiyotik olmasin.
Bizde at fazla kalmadı, aklınıza kötü bişi gelmesin eşek fazla biraz o kadar.
Makarna severlere saygı duyulmasını gerektiren en mükemmel gelişmedir.
itiraf değil pişkinlik diye degistirilmesi gereken bir başlık bence.
türkiye'de burger king'in kullandığı etlerin irlanda'dan geldiğini sanan safların gaza gelmesine neden olan açıklama.

burger king, türkiye'de etleri sadece maret'ten almaktadır. maret de düzenli olarak sağlık bakanlığı tarafından denetlenmek zorundadır ve denetlenmektedir. bu noktada türkiye'deki etlere kanatlı hayvan ya da at eti karıştığı ortaya çıkarsa burger king'den önce maret ve sağlık bakanlığının sorumluluğu vardır. hem adama dana eti fiyatına kanatlı eti/at eti karıştırıp sat, hem de suçlu ilan et. negzel lan...
-bi haber duydum lan burger king etlerine at eti karışmış, neyse nerdesin?
-burger dayım abi whooper sölüyorum.
-bana da söyle, geliyorum.
-tamam görüşürüz.
Pek bişey değişmeyeceği gerçeği göz önüne alınarak yapılmış itiraftır. Dışkı karışıyor dense yine yenirdi. Bizde yeriz, bize birşey olmaz her zamanki gibi!
olduğu gibi at verseler gene yiyecek insanlar var olduğundan sorun teşkil etmez.
haberi çok önce okumuştum, bana burger yemeyi bıraktıran haberdir kendileri.