bugün

uludağ sözlük yazarlarının kendilerine sıkça sorduğu sorulardan ve birtakım sorunsallardan sadece bir tanesi.

neden yani? kendimizi mi arıyoruz biz? yoksa eksiklerimizi mi tamamlıyoruz? veya neden bilgi birikimimizin diğer insanlara yarar sağlayabileceğini düşünüyoruz? eğitim seviyemiz ne durumda, öğrenim durumumuz ve öğretme yetimiz ne durumda?

herkesten sakladığımız bir yüzümüzü burada açığa çıkarıyor olabiliriz, yıllardır sözlükteyim. zannedersem 3.hesabım bu. hiçbirisini, normal hayatımdaki insanların hiçbirisine ifşa etmedim. hep gizli tuttum. he burada çok gizli bilgiler mi paylaşıyorum, hayır paylaşmıyorum.

ben buraya boş boş, saçma sapan konuşmak maksadıyla geldim. öyle de yapıyorum zaten. ben size pek bir şey katamam. he katmak ister miyim, isterim. ama siz kimsiniz, nesiniz? robot musunuz? robot olmadığınızı kanıtlamak adına aşağıdaki, he bu başkaydı pardon.

hepsinden öte, biz bu dünya denilen cehenneme neden geldik? bana göre Allah'a iman için buradayız, fakat kendi hayatımıza dalmış durumdayız, saçma dertlerimiz ve saçma sevinçlerimiz mevcut. öteki dünyayı hatırlamalı ve hatırlatmalıyız. her şey 60-70 senelik saçma bir hayat için düzenlenmemiştir, öyle değil mi?