bugün

(bkz: üzgün uludağ)

tipik, klasik, kendini beğenmiş ulu sözlük yazarı repliği. tamam, bazen dozunu ayarlayamayan denyolar çıkıyor ama, o kadar da değil. kendince saçma bir entry buluyor kahramanımız.

sonra uludağ sözlük başlığına gelip, "boroso nodon bor okşo sozlok olmoyor boloyor mosonoz" diyerek aklınca yazara, sözlüğe ayar veriyor.

olmaz bebeyim olmaz, neden; çünkü burası uludağ sözlük. nasıl ekşi sözlük olsun ki. çapı belli, formatı belli işte. sırf bir kaç sözlük kadınına yaranacaksın diye yıllarını verdiyin sözlüye atıp tutuyorsun yani, entel.

sen önce git bir etek tıraşı ol, kuş yuvasına dönmüş y***ğının çevresi. kol altın desen ona keza. bildiğin, yaşamak bir orman gibi, kardeşçesine. (böyle miydi la bu söz) evet.
Kalifiye diye adlandırılan trol olmayan, ilgi aramayan, bilgi paylaşan insanlar ile başladı sözlük olayı ülkemizde.

Ama geldigimiz nokta gundem üzerinden goygoy, tercihlere hakaret yada, inançları eleştirerek elde edilmesi umulan farklı olgusu.
geyefendi bu sefer haklı.

olmuyor diye hayıflananların sözlüğe tek faydaları o başlıklarda mızmızlanıp kafa sikmek.

kaldı ki uludağ ekşi gibi olmasın da zaten.

ekşi gibi olsun isteyenler gitsin orada yazsın. daha kolay olmaz mı?
Olmaz çünkü ismin çıkmışsa dokuza inmez sekize.
Cevabı merak edilen soru. Gerçekten neden olamıyor? Ben bir tanesini söyleyebilirim. Ekşi'de gündemde 1000 entri ile konuşulan konu hakkında uludağ'da başlık bile yok. Başlık açılıyorsa bile anca 1 gün sonra açılıyor.
daha elit olduğumuz için.
benim derdim bu değil sikik. bunu dert edenler benim derdim. "kraldan çok kralcı var" yavşak da var bir o kadar ama, bilmem farkında mısın?
Çünkü burası ulu bir yer.
bu mevsim limonlar yeterince ekşi olmadığından olabilir.
Olamaz çünkü burası çok tatlı.

Bu espriyi yapmadan duramayacağım

(bkz: bakınız burası çokomelli)