bugün

Namaz kılmak için IKEA ya giderse taşşak geçerler tabi adamla.
habercilik anlayisinin sorgulanmasi gereken bir kaynaktan cikan haber. bi okuyun yahu su yaziyi, böyle haber olur mu, öykü yazar gibi. insanin inanacagi varsa da inanmaz.
sıkma bir haberin can alıcı cümlesi.

650 gaymeye çalışan bir delikanlının, şakirt bi dayıyla daşşak geçmesi olabilir.. şakirt dayı da " neeeee!!! isveç toprağı mııı? la bura türkiye değil mi? ben müslüman değil miyim? sen değil misin?" şeklinde devreleri yakmasının ardından "dur hemen bunu haber yaptırayımmm!" şeklindeki düşüncesi sonucunda, vakit gazetesini arayıp "bana mescit yoh dediler ühühüüh" diye zırlamasıyla oluşturulmuş bir haber gibi geldi bana..
"bayım ne lan?" dedirten haberdir. sir deseymiş bari.
yeni akit yazarının kıçından uydurmasıdır.

haydi diyelim doğru, her gittiği yerde mescit arayan yobazlar neden şaşırıyor buna?
türkiye laik bir ülkedir.
her yerde mescit olmaz.
sen mescit istersen diğer dinlere inananlara da eşit mesafede duracaksın.

burası din kurallarıyla yönetilmez.

bir türlü kabul edemediler şunu.
yalan haberdir. doğan medyası her ramazan okkalı küfürler yerde tayyipçilerin medyası onlardan aşağı kalırmı hiç? allah adının kullanmadan yalan söyleyin. ramazanda oruç tutup sizleri okuyanların oruçlarını bari yalan etmeyin.
klasik bir ikea çalışanı cevabı.

+pardon, matkaplar nerde acaba?
-burası isveç toprağı bayım!
+yani?
-burda mescit yok.
+tamam o zaman.

işte böyle muhabbetler kuruluyor ikea larda.

habervaktim.com olmasa hiç aklımıza gelmeyecekti vallahi.
(bkz: ikea daki namaz yasağına tepki gösteriyoruz)
öncelikle ikealarda namaz kılmak için bölüm vardır.
ikea'nın tüm çalışanları türk'tür. ayrıca yaklaşık yüzde 70'i de üniversite öğrencisidir.
son olarak: 'Burası isveç toprağı olduğuna göre, köftenin eti de herhalde kuzu veya dana eti değildir' ile biten haber için, isveç köftesi dana etidir ve banvitten gelir hatta. * *