bugün

Dün gece oynanan maçta sahanın açık ara en kötü oyuncusuydu.
sahaya çıkarken görev dağılımında, "semih sen santrforu tutacaksın, volkan sen topları tutacaksın, selçuk sen top dağıtacaksın, burak sen de gol atacaksın" denilen futbolcu. çıkıp atıyor da. öyle ya da böyle, kaçırıyor ama atıyor. henry'nin o pozisyonda kaçırmayacağını söyleyenler var, e henry de final maçında altıpas üzerinden kafa vuruşu kaçırdı, atsalar uefa kupası alıyolardı hacı? eee? "ama o henry yeaa"

şimdi güzel kardeşim, şu aşağılık kompleksinden riyakarlıktan gına geldi. ispat mı? al sana ispat, henry dedik dimi? burak'ın geçen seneki istatistiklerini al, şampiyonlar ligi-milli takım vs. burak'ı koy fransa milli takımına aynı istatistikle, galatasaray yerine de, atıyorum st. etienne de oynasın, fransa da doğmuş, afrika asıllı siyahi oyuncu olsun. ne derdi bu transfer cm fm meraklıları? şu an burak'ı beğenmeyenler? hatta galatasaray da, onların şu an yaptığı gibi, burak'ı beğenmesin, transfer etmesin "karşı karşıya gol kaçırdı ya" diye. ne derdiniz lan o yönetime? fatih terim'i itin götüne sokmaz mıydınız?

"gol atıyor ama çalım yapamıyor"

şimdi güzel kardeşim, ölümcül hastasın, kalpten, gidiyorsun bi doktora, adam ilaç ameliyat vs derken kalbini taş gibi yapıyor, at gibi koşabiliyorsun, lakin yaranamıyor "şu yanlarım ağrıyodu benim, onu geçiremedi ki, tamam kalbi iyi etti ama yanlarımı geçiremedi, gitmem bi daha" diyorsun. aynı hesap.
galatasaraylı olduğum ve uzun zamandır en formda futbolcumuz olduğumuz için burak yılmaz'ı takip ediyorum. zaten yaklaşık 10 senedir sürekli piyasada. trabzon'da güzel bir çıkış yaptı, galatasaray'da zirve çıktı diyebiliriz.

son vuruşları kötü diyorduk;

düzeltti.

kafayla gol atamıyor diyorduk;

düzeltti.

ikili mücadeleyi çabuk bırakıyor diyorduk;

düzeltti.

hatta az biraz kendini atmasını bile düzeltti. yani daha iyi atlıyor falan diyormuşum şimdi. tamam gerekli şakaları yaptıktan sonra;

düzeltemediği tek şey, romanya maçında kesin kanaat getirdim. topu çok eziyor, öyle böyle değil. yani topu ayağında tutmada çok büyük sıkıntı yaşıyor. bunun dışında bir şey daha var, hep aynı vuruşları yapıyor. tamam o vuruşları mükemmelleştirdi ancak malta maçında her zaman yaptığı gibi vurmak yerine kaleciyi geçebilirdi vs.

neyse ufak tefek ayrıntılar dışında çok iyi golcüdür.
antalyaspor maçında enteresan işler yapmakta, ilk yarı itibariyle. öyle net pozisyonları harcıyor ki kaleci hakan arıkan kaleyi boş bıraksa yine de atamayacakmış gibi.
kalitesiz futbolcu. şansa bala gol atıp geçiniyor. gs deki orta saha olmasa hiçtir.
ağır kazma yolunda emin adımlarla ilerleyen golcü futbolcu.
Çileden çıkartmıştir.
Bugün yarın bir gol atar yine büyük futbolcu olur. Öyle bir adam Burak Yılmaz. Biraz daha gol atsın hakketen ben bile inanacağım büyük futbolcu olduğuna.
bana gore futbolu bilmeyen attigi goller hele romanya macindaki cok bala gote olan futbolcudur. sol ayagi hic yok denecek kadar az kullanir. bilek desen yok.umut bulut bundan kat kat iyidir efenim. hic yoktan topu kovalar firsatci golcudur.
Asla gerçek bir forvet bitiriciliğine sahip olamayacak futbolcu. Yani kendisinden romario , jardel , van nistelrooy , falcao gibi her vurduğu atması asla beklenemez. Misal bu saydığım isimlerin fm diliyle bitiriciliği 20 ise burak ın 13-14 olur.
bu sezon galatasaray'ın elinde patlama ihtimali yüksek olan forvet.
burak iyi futbolcu değildir diyenler futboldan anlamayanlardır.her futbolcunun kötü maçları olur.en kısa sürede kendini toparlayacaktır.
iyi golcüdür. varsın jardel bitiriciliği olmasın. 1-2 maç kötü diye hemen vazgeçmeyeceğiz. sadece sahada biraz daha agresif olsun, hemen düşmeyi düşünmesin biraz mücadeleci olsun yeter.
kim ne derse desin büyük futbolcudur efendim. ilk çıkış yaptığı seneyi hatırlıyorum efendim. biz fenere gökhan ünal'ı vermiştik. karşılığında 3.5 dolar veya euro artı burak yılmaz ı almıştık. çok kaliteli üç forvetimiz vardı. teofilo, jaja ve umut bulut..
şampiyonluğumuzun çalındığı sezondan bir önceki sezon teofilo resmen trabzon dan kaçtı. dahada gelmedi. sonra jaja da benzer bir durumla gönderildi. umut bulut mu fazla kazma olduğundan, burak mı fazla iyi olduğundan bilmiyorum. şenol hoca çift forvetten vazgeçmedi ve burak yılmaz ı oynatmaya başladı. o sene son 5-10 maçta onun üzerinde gol attı. şampiyon olduğumuz senede gol kralı oldu zaten. herifin tipi itici. yüz mimikleri hareketleri filan insanı gıcık ediyor. hele trabzondan gs ye gidince iyice gıcık oldum. her hafta bir çok insan gibi bende tökezlemesini bekledim. çakal. her hafta gol attı. ben tökezler dedim, o gol attı.
eksikleri vardı. mesela frikik atmayı geliştirmeye bizdeyken başladı. gs de çok iyi frikikçiler olduğu için bu özelliğini gösteremiyor olsada iyi frikik atmaya başlamıştı. frikikini geliştirdi. mesela kafa golü atamazdı. bizde gol kralı olduğu sene sadece 1 golü kafayla atmıştı. oda resmen kafasına çarpıp içeri giren bir goldü. kafa şutlarını geliştirdi. o kadar geliştirdi ki, en son romanya ya attığı kafa gölünü izleyin. dünyada çok az golcü böyle bir kafa golü atar. ofsayta çok düşerdi. bir devrede 8 defa ofsayta düştüğünü bilirim. hala bu yönünde eksikler olsada, çok daha makul sayıda ofsayta düşüyor.

ve son olarak şöyle bir gerçek var. adam forvet. forvetten gol atmasını beklersin. adam atıyor. ne kadar tökezlemesini beklesekte, adam tökezlemiyor.
fatih terime trip attığı için galatasaray lobisi ile arası açılan, bu yüzden hakemler sayesinde beleş goller atamayan fitbolcu.
Bu akşamki oyunu ile küfürlerden küfür begendirmiştir bize.. kaçar mı ulan o pozisyonlar...
4 büyük kulüp te oynadın , şampiyonlar ligi gördün o ayakkabısına kadar özendiğin Ronaldo yu illa ki izlemişsin dir ya sen nasıl bir santraforsun ben anlamış değilim ya sende hiç mi fake atmadın kaleciyi yatırıp topu çekmeden bahsediyorum burada. Adam da yok yani düşünce yok kafayı kaldırmıyor bencil. bana kimse burada çıkıp demesin burak yılmaz iyi bir forvettir ben 14 yasımdan beri pl maçı izlerim ki Liverpool maçlarını hiç bugüne kadar kaçırmadım kaçırdıysam geniş özetle telafi etmişimdir. 16 yasından beri de gs maçlarını izlerim ki bu saydıklarım baya maç sayısı yapar ben bu adamdan pl 2. Liginde size daha iyi 5 topçu sayarım. Sen zaten rezil bir forvettin yerden kalkmazdın üstüne kattın her şeyine yavaş yavaş ama olmadı dostum. Türk halkı gotunu kaldırdı medya sikini sıvazladı Ronaldo ile kıyasladılar , geldiğin yeri hatırlayamaz oldun burak bey sen üst düzey bir topçu değilsin yani o şanşı kaybettin artık.
galatasaray'a gelmiş,geçmiş en iyi forvettir. daha iyisi zor gelir.
(bkz: düşenadam)
Dünya çapında forvet. Biraz moral motivasyonla oynayamayacağı takım yok.

Bu gözler kimleri gördü galatasarayda.
delirttin bizi burak. gol atamadığı her dakika takıma resmen zarar veriyor. yine birsürü atağı yedi. eyvallah daha iyi olmak için çok çalışıyor ama bazen çıldırtıyor bizi. sırf burak trip atmasın, ona yazık olmasın diye fatih terim kanatsız top oynatıyor. hazır para ediyorken satıp bir an önce 4-2-3-1' dönmeliydik.
13 eylül 2013 galatasaray mp antalyaspor maçında kaçırdığı goller için klip yapılıp lazio başkanına izletilmeli. daha görmeyek burak-lazio manşetlerini.
şanslı insan.
kendisi üst düzey bir forvettir. ve şuan oynadığı mevkide ancak ve ancak 25 yaşında oynamaya başlamıştır. kendi açısından bu müthiş bir ilerleme.

burak misal almanya'da doğmuş olsaydı geleceği yeri kestirmek imkansızdı.
adam gol atar kufur yer cok komplike bir futbolcu ama seviyoruz asiri gelisim gostermistir.