bugün

Sözlükte bulunmamızın geçerli yegane sebebimin karşı cinsler olarak birbirimize ihtiyaç duymamız olduğunu düşünüyorum.
Heryerde beni bekleyen biri var sanmam.
içimi dökmek, düşünceleremi paylaşmak.
Eğer bunları yapmasam ya kafayı yerim ya da intihar ederim.
farklı bir ortam.
Bi bakalım dedik, bakalım ne var ne yok. Ona göre durumu değerlendiririz. Duruma bakmadan Görmeden bir şey diyemeyiz. Muhabbet gibi olabilir bilgi alışverişi. Haşlama olur. Taşlama olur. Kimin nasibinde ne varsa artık bilemeyiz. Elden güzel gelirse anında bitebiliriz de. Kağıt üçe bakar.
ilk günlüğümün giriş paragrafında şöyle bir sey yaziyordu, kelimesi kelimesi hatirlamiyorum ama ayni anlam geliyordu.
söylemek istediklerim var. utandigimdan, çekindiğimden, kimsem olmadığından anlatamiyorum kimseye. yalniz basima kalinca hayallerimde sevdiklerime, birilerine anlatıyorum. sonra unutuyorum. bana aci.verenleri, mutlu edenleri, kafama takilip uykumu kaciranlari, guldurenleri.

iste bu minvalde bir seydi, hem anlatmak hem hatirlamak icin günlük tutmustum 6 seneye yakin günlük tutmayi bıraktım.
hatirlamamak icin.
ama anlatma istegi hala vardi ve yine pek kalbimi açabileceğim kimse yoktu.
bende anlatma ihtiyacimi burda karsilamaya karar verdim.
iste boyle.
Kafa dağıtmak benim için.
Çok sıkıntılı ya da hasta olduğum zamanlarda yazmak işe yarayabiliyor.
Yaramayadabiliyor...bilemiyorum nalan.
(bkz: doğal seçilim) her ne kadar seçmiş olmasakta ehehe.. gülmedin mi? Tmm.
Özgür düşünceler içinde yüzmek.
Genel kültür amaçlı bilgiler edinmek.
Anonim olarak kendi dertlerimle sevişmek yada kendine itiraf edemediğin burada itiraf etmekte olabilir. Burası kimsesizlerin kenti kimliğini kaybedenlerin yada kafasını dağıtmak isteyenlerin. Ben sadece girip cikicak iken girip çıkamadım.
Şimdi psikiyatriye gitsek adımız deliye çıkacak mecburiyetten yani.
stres atmak. bilimsel olarak tepki verilemeyen duyguları herhangi bir yere yazmak, beynimizin o duygulara tepki verdiğimiz şeklinde bir algı oluşturmasını sağlamaktadır. böylelikle psikolojik olarak o duygunun çıktısını, kimsenin kalbini kırmadan ve sosyal ilişkilerimizi bozmadan alabiliyoruz. özetle, yazmaya devam.
vakit öldürmek.
bir varoluş çabası, bir tutunma mücadelesidir uludağ sözlük. diğer muadili mecralar gibi.

kendi bulunma sebebimi çok düşündüm. sizin çeşitli konulardaki fikir ve görüşlerinize ihtiyacım mı var? hayır yok. buradan bir şeyler öğrenip kendimi mi geliştiriyorum? hayır. size bir şeyler öğretme, kafa açma gayesi mi güdüyorum? hayır asla. kendi hayatımı kendi ellerimle soktuğum enkazdan sürünerek çıktıktan sonra etrafımdaki ölü bedenleri görmemek adına burada yaşayan ruhlar hayal ediyorum. üzerine birde burada gülebiliyorum. bir nevi hayatta kalma refleksi gösteriyorum. tek neden bu.

kendime not. bunu son kez yapıyorum.