bugün

(bkz: şizofreni nöbeti)
Viva zapata. Arrivarivarivariva.

dipnot:bu güne kadar yaptıkların için Allah senden razı olsun.
Allahan totonoğu.
katılmak isterdim ama hala baba parasıyla geçinen biri olarak tarafımı seçemedim baba parasıyla millete zenginlik taslayamam sonuçta açık ve net.
lgbt haklarından başka bişey savunduğunuzu gören yok şimdiye kadar aq. Fakire en fazla diş fırçası hediye edersiniz taşağına.

T: Fakiri taşak geçme objesi olarak gören şizofren iddia.
Adam hakli dagilin amk kendini düsünmeyeni hiç düsünmeyin gitsin.
Sanki bana daha öncesinde Aziz Vincent de Paul'dü amk denilecek yazar beyanıdır.

O değilde fakirlerin sikimde olmaması ağır olmuş lan.

Kaldı ki şantiye hayatında çalışan bir işçi normal fabrika da çalışan işçinin maaş bakımından eline verir.

Ekleme: şantiye hayatında mesai mefhumu yoktur, işveren çalışanı it gibi çalıştırabilir, buna karşı mücadele edilmiş olabilir.

Şantiye hayatında yemek ve barınma gibi ihtiyaçların en iyi seviye de olması için mücadele verilmiş olabilir.
Bunu diyip açlıktan ölmesi ne acı.
Sikimin tespiti.

Şimdi ben maddi anlamda orta halliden biraz daha düşük seviyede bir insanım, oyumuda muharrem inceye verdim, ben ne tarafa ayrılayım?
her seçim dönemi muhalefet oldum gerçekten tek arzumuz işsizliğin düşmesi, gelirin adil bölüşümü idi.

muhalefet nedir ? sen iyisini yapsan da sana destek olmayacağım ki daha iyisini yapan çıksın ya da sen daha iyisini yapana kadar daha fazla uğraş. alt üstü burdur niyetimiz fakat sen üniversite mezunu işsiz kardeşim, okuduğu bölümü , mesleğini yapamayan kardeşim , evde oturup hala babasından abisinden annesinden kocasından harçlık alarak yaşamak zorunda olan kardeşim 81 milyonuz ulan demek ki memnunsun halinden demek ki benim kadar acımıyorsun haline. yıllardır uğraşan biri olarak artık ben de yıldığımı hissediyorum.
biz patronların değil senin yanındaydık fakat sen kendine bizim kadar yakın duramadın.
yiyen güzel yedi de sen hala açsın be güzel kardeşim.
bir an banada diyor (fakirler) sandim ama değilmiş. tito abi böyle ani çıkışlar yapıyorsa vardır bir orostopallık. şu mıcır kemirme mevzusu dikkatimi çekti. canimda çekti birden..
kimi itin "sanki zamanında şeyindeydi" filan diye çemkirmesine vesile olan beyandır.

ulan köpekler, fakiri biz düşünmüyorduk da siz mi düşünüyordunuz? asgari ücret 1000 tl iken guguk kuşu 1600 tl vaat etti, neler yazdığınızı unuttunuz mu? yok ekonomi batar, yok ebesinin örekesi..

intibak dendi, aynı teraneler...

emekliye ikramiye dendi, aynı teraneler..

3600 gösterge dendi, aynı teraneler...

taşeron işçi kadrolu olsun dendi, yine aynı sıçmıklar...

sonuç olarak kabul ediyorum, siz haklıydınız, biz haksız... bunları vaat edip, sucukçuyu sıkıştıran, fakire durduk yere vermesini sağlayan guguk kuşu da haksızdı...

fakirlere "ananızı silkeceğiz" dedin mi daha çok itibar ediyorlar. şu saatten sonra şeyimden aşağı kasımpaşa...
başımıza che guevara kesildi hele bak hele. işçiye parasını ödemeyen müteahhitlerle alemlere akıyorsunuz işçiler bunun farkında olduğu için oy vermiyor size.
fakiri zengini bilmem, seçim gecesi max. 2000 maaş alan bir şahıs
kendisinin en az 10 misli maaş alan bir kişiye ''nasıl koyduk amma da haa''
dediği an bende olay bitti, benim için bundan sonra bu memlekette fakir
falan yok. herkesin keyfi, rahatı gayette yerinde. zaten asıl sıkıntım bu kadar borç
ve gelecek nesillerin bunları nasıl ödeyeceği idi. bundan sonra düşünürsem
bütün bu memlekete beni silksin.

fakir de fakir olmasının sebebi gene kendisi olduğunu bilsin
sana 1300 maaşı çok görür, kendine saraylar yaptırır
uçaklar alır. demiş ya bu millete silken daha güzel yaranır.
beline kuvvet reiz, daha sert.
fermuarı bozuk şahsın, önündeki deliği diktirecek parasının olmamasını açıklama şekli.
görsel
Akp seçim Kazanınca sevinen asgari ücretli ya da asgari yaşam düzeyli akp seçmeni.
Fiyatına bakmadan patates, soğan, limon, domates alabiliyorum.
Euro ve doların yüksek olması pek umrumda değil zaten dolarla kazanıyorum.
Suriyeliler yüzünden işsizlik varmış inanır mısın akpli kardeşim, hiç skimde değil çünkü kendi işim var.
Akp yol yapıyor, köprü yapıyor diyorsun ve mitinglerde alkış tutuyorsun. Araban yok lan sanane!

En son ne zaman pastırma yedin, kavurma aldın? Belki uzun zaman oldu neden biliyor musun ? Eti ithal ediyoruz. Suriyelilere 40 milyar dolar harcamasaydık eğer bu parayı tarım ve hayvancılığa harcasaydık; kilosu 10-15tl ye et alırdık.

Zengin akplilere sözüm yok onların bi tarafları bi taraflarına denk. Alım gücü düşük kardeşlerime anlatmak istiyorum bunları.

iş bulamayıp evine ekmek götürmeyi bırak, sigara parasını kahvedeki arkadaşından isteyen kardeşime sesleniyorum; hakkını yiyorlar.

Havalimanında eleman alımı var diye başvuran kardeşim; rizeli değilsin dimi? Çünkü rizelileri aldılar.

Reis-i cumhurun eşinin hastanesi var, senin neyin var?
Onun oğlunun milyar doları var, senin neyin var?

Şehadet getirdiğine şahit olduğum herkese kardeşim derim çünkü öyle emrediyor yaradan. Ama akp ye oy verip açım, muhtacım diyorsan (bkz: bak şurdan siktir git)
sen doyuruyordun sanki. bu biz olmasak bu ülke batarcı, sizden bir bok olmazcı kafayla sonuç ortada. iki gram beyin varsa biraz değiştirin şu üslubu.
fakirlerin sikinde olmayan bi cahilin beyanıdır. evet...
ben hariç de olm. ben de fakirim la!

yok la boş ver deme öyle. hiçbiriniz sikimde degilsiniz, bi tek 0fu0'yu sikliyorum desen hoş olmaz şimdi durduk yerde.
Ekmek bulamıyorlarsa kek yesinlere dönmüş olay.

Haksız buluyor muyum? maalesef hayır.

Tamah etmek güzel bir şey. Şükretmek, kıymet bilmek, güzel. Ama be güzel kardeşim, evde çoluk çocuk yarı aç. Sen halinden nasıl memnun olabilirsin? Nasıl düzenin mevcut haliyle devamını savunabilirsin?

Tabii ki senin seçtiğine alternatif gelecek olan kişinin elinde bir değnek olmayacak. Ama umut ettik ki dürüst olacak, benim arabamla geçeceğim yolları artırmak yerine, senin için, çocuğun için çalışacak...

Neyse işte. olmadı, sağlık olsun. Bana hava hoş. Beni ne asgari ücret bağlıyor, ne de temel gıdaya gelen zamlar. Senin hayatın daha da zorlaşacak. Umarım düşündüğümün tersi olur, ama görünen o ki olmayacak.

Şimdi sen bunu kendine reva görürken bana güvenmedin herhalde. O yüzden selametle yürü seçtiğin yolda demek tuhaf olmasa gerek.
BU MiLLETiN GERÇEK EVLATLARI HEP FAKiRDi ZATEN KAYMAĞINI HEP SiZ YEDiNiZ.
Ibinun soyledigi yemen turkusunu hatırlatır.

(bkz: zenginimiz bedel verir askerimiz fakirdendir)

(bkz: münbiç i dolaş da gel).

görsel