bugün

2002 yılında, matrix'den fazla etkilenen bir kaç türk yapımcının, belki de max payne oynarken akıllarına gelen, uzunca bir bölümden oluşan dizi. evet dizi ama tek bölümü var. matrix'deki hareketlerin bire bir kopyalandığı bu acayip diziyi pek az kişi izleme şerefine nail olmuştur. tekrarı bile verilmedi hiç. fragmanına şurada rastladım;

http://alkislarlayasiyoru.../bulut-bey---jenerik-2002
küçüktüm o zamanlar... fragmanları görünce büyük bir merakla bekledim diziyi. sonra oturdum tv karşısına, bir baktım saçma sapan bir şey. öyle bir hayal kırıklığı yaşamıştım ki anlatamam. şimdi duvarlarda yürüyen, uçan-kaçan bir bulut bey karakteri var. birileri bunun peşine düşüyor ama niye düşüyor belli değil. bulut bey hünerlerini sergiliyor her fırsatta. barın kapısının üstündeki yüksek pencereden aşağı atlıyor 'slow motion' modunda. ama bu adam nasıl böyle hareketler yapabiliyor belli değil. bunun bir amcası var, dizinin başında bahçıvanının kulağını kesiyor hem de çok basit bir laf yüzünden. güya yönetmen adama bir psikopat imajı çizmeye çalışmış ama bu kadar psikopat adamın bahçıvanı o güne kadar nasıl sağ kalmış onu merak ettim.

max payne oyunundan çok etkilenmiş çocukların kamerayı eline almalarıyla başlayan bir denemeydi bulut bey. dizideki sahneler max payne'den alıntıydı ama hikaye yoktu. tek bölümde kalmış ve belasını bulmuştur.
ilk izlediğimde matrix çakması tespitinde bulunduğüm özenti dizi. max payne de benzerliği oldukça fazladır.
eski vj bir adamın başrolde olduğu diziydi. tek bölümlük çıtır.