görevinin sınırlarını iyi bilmeyen densiz memurdur.

tüm heyecan ve ihtişamla oturursun masaya, herif gelir bir anda sana bakar tip tip. ''bula bula bunu mu buldun?'' der.

sanane kardeşim.
dizilerde olur. heyecana gerek yok.
geline aşık olup kocasından soğutmaya çalışan nikah memurudur. kapak mahiyetinde sözlükten bir başlık gösterilebilir kendisine

(bkz: memurların götünün büyük olması)
ya büyük bir gerçeğe temas ediyordur ve hayat kurtarıyordur ya da hayat artık tatsız eldiği için hayatına son veriyordur.
tekerleme gibi cümleleri seven nikah memurudur.
(bkz: aynısı kaynımda var diyen psikolog)
(bkz: sende göz var diyen psikolog)
Soğuk espri seven nikah memurudur.
çok ayıp eden ve ağzına kürekle vurulması icap eden terbiyesiz memur tipitipidir şüphesiz..
Bu şansla anca beni bulacak nikah memurudur.
sayısız nikah kıymış bir insandan bahsediyoruz, o bilmeyecek de biz mi bileceğiz?
kesin haklıdır bence. ahah.
Bunlar günde 100 tane çift görüyor. Aslında oto-exper gibi bir sormak lazım, “nasıl, gözün tuttu mu” diye..

Veya şu olabilir:
“Düğüne itirazı olan kimse yoksa ben itiraz ediyorum. Bunu sktir et, yüzünün rabbiyesi kaymış bunun.. içkisi bitse kumarı bitmez, kumardan kalksa karı kıza düşer” diyebilir veya “ohooo, bu kadın senin malı mülkü 2 seneye kadar sünger gibi emer, üstüne de çocuğu dayayıp seni nafaka manyağı yapar” dese, belki de bir çok problem önceden engellenmiş olurdu.
içi dışı bir memurdur. halay başı yapılabilir.
işinde uzmanlaşmış damat sarrafı olmuş nikah memurudur.

Sözlük evliliği yaparsanız, başınıza gelmesi kaçınılmaz son mu, yoksa hazin bir sonun başlangıcı mı olur, siz karar verin. bilemedim şimdi..
Aynen seninle evlenen bu hale düşer.
Uzak durun şu kız kurusundan.
- gelin hanım bula bula bunu mu buldunuz buna rağmen evet diyor musunuz?
+ gönül bu hocam ota da boka da evettttttt!
- damat bey gelin hanımı duydunuz sizi bok ile özdeşleştirdi. hala kabul ediyor musunuz?
/ koprofiliyim. evetttt!!!
- ben de sizi..
true varken başka sözlük erkeği seçerseniz başınıza gelebilecek hade...
"valla mı?" diye gaza gelirseniz, "tabi lan manyak mısın, bekarlık gibisi mi var, her gün vuuuhhhuuu" diye işi farklı bir boyuta taşıyabilir..
*salondaki 300-500 kişinin ortasında bunu yapacak kadar yürekli bir memursa, bir bildiği ya da güvendiği olandır.
evlenilecek nikah memurudur.
(bkz: bula bula bu nikah memurunu buldun)