bugün

istanbul universitesi ingiliz dili ve edebiyati bolum hocalarindandir. eskilerin buket akgun'u, dunya evine girerek simdilerin buket calislar'i olmustur. calislar ailesinin hangi bireyi ile evlendigi merak konusudur. kafa dengi tatli bir hocadir. her daim gulumsemesi yuzunden eksik olmaz. dersin hakkini vererek isler. soru soruldugunda usul usul defalarca anlatir, asla kafada kalan soru isaretleriyle geri gondermez kimseyi. ders icinde ya da disinda verdigi odevlerle urasildigi, dersine calisildigi gosterildiginde dersinden yuksek notlarla gecilmesi kacinilmazdir.
istanbul universitesi ingiliz dili ve edebiyati bölüm hocasıdır. Mitolojiye aşırı ilgisi vardır. Öğrencilerden bu konuda bilgili olmasını bekler. Derslerde izlettiği filmler, seçtiği kitaplar öğrencinin zevkine değil de kendi zevkine göredir. Nedense hiç cesaret edip "Hocam saçma sapan Buffy Vampire Slayer izleyeceğimize Game of Thrones izleyelim." diyemedim. Belki de demeliydim bilemiyorum. Amerikan dizilerine bayılır ve sürekli takip eder. Ders işleyiş tarzı normale göre biraz hızlıdır. Siz Buket'i el kaldırarak durdurmadığınız sürece anlatmaya durmadan devam eder, bir konudan diğer konuya ışık hızıyla atlayış yapar. Bütün söyleyeceklerini bitirdiğinde ise sorularınız var mı diye sormayı unutmaz. iyi hocadır, anlayışlı birisidir. Sınav notlarını verirken sınıfın genelinin durumu önemlidir onun için. Mitoloji ve felsefenin yanı sıra ilgilendiği diğer konular ise witchcraft ve secret organizations'dır.
istanbul üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı okutmanıdır.

kendisi mitoloji, fantastik edebiyat, gotik edebiyat gibi alanlarda birikimlidir. dersleri genellikle sıkıcı değildir, keyifli denilebilir hatta. ancak roman işlemeyi bilmez. 500 sayfalık romanları bir derste bitirebilme kabiliyetine sahiptir. haliyle, afedersiniz ama, romanı piç eder.

bunlar akademik konular ve açıkçası beni bir yere kadar ilgilendiriyor. akademik birikimi ne olursa olsun kişilik olarak değişiktir kendisi. hani kötü de demek istemiyorum ama bildiğin kötü kalpli, zalim, öğrenciye acı çektirmeyi seven birisidir. anlayışlı olduğu falan külliyen yalandır. öğrenciye hakaret etmeyi, azarlamayı çok sever. ders dışında güler yüzlü ve sevimli gibi görünür. lakin alakası yoktur. asıl karakterini bazı derslerde ve sınav notlarında görebilirsiniz. sınav notlarını verirken sınıfın genel durumunu falan da değerlendirmez. sınıfın en az yüzde seksenini bütünlemelere bırakır. bütünlemelere kalanların da en az yarısını sınıfta bırakır. vizesine 100 verdiği öğrencilere finalde 1 verebilir. bu öğrencinin kötü şeyler yazdığı anlamına gelmez. sadece bir buket akgün klasiğidir. bu tür küçük şeylerle mutlu olur kendisi bana kalırsa.

bölümde her hocanın sınavda ne beklediğini, neye göre puan verdiğini çözdüm ama kendisini çözebilmek imkansız. çünkü dengeli birisi değil. ne yapacağı hiç belli olmaz. ancak yeni öğrencilere bir ipucu vermek gerekirse, ilk seneden itibaren derslerinde aktif olun derim. derste sürekli söz alın. zaten bir iki ders sonra isminizle tanıyacaktır sizi. ders dışında gidip onun ilgi alanı olan fantastik edebiyatla, metal müzikle ilgili konuşun mesela. facebook hesabı vardır, ekleyin. game of thrones olsun, supernatural olsun, buffy the vampire slayer olsun bu tür şeylerle ilgili paylaşımlar yapıp gözüne gözüne sokun. derslere katılmayı hiç bırakmayın. sınavlarda feminist çizgiden ayrılmadan yazın cevaplarınızı. tüm bu adımları izlerseniz favori öğrencilerinden olmanız çok büyük ihtimal. o zaman yüksek notlar almanız gayet mümkün.

kendisinden hoşlanmayan kadar seveni de çoktur. sevenlerini çok ciddiye almayın, onlarla arkadaş da olmayın bana kalırsa. buket akgün'ü seven bir zihniyet hitler'i, ne bileyim caligula'yı, joffrey baratheon'u da sever. imaja kanmayın. insanların iç yüzünü okumayı da öğrenin edebiyat okurken.
istanbul üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı hocasıymış.