bugün

bir edip yüksel beyanıdır.

hadisçilere sayıp sövüyor ne güzel.

https://youtu.be/XafPTqn_1rw?t=7m6s
kendisini luther sanan edip bey söylemidir. ( ki luther asla bir devrimci değildir, thomas müntzer asıl adamdır)

aslında fena da sayılmaz söylemleri.

ancak hadisleri atarsanız islam diye bir şey ortada kalmaz ve yorumlar gene ayrıma götürür bence.
Özellikle buhari'yi daha fazla eleştirenler vardır.
hadis kitaplarındaki çarpıtmalar sadece buhari, müslim vs.. ait olmayabilir. onların yazdığı kitaplar da sonradan bozulmuş olabilir.
Adam tamamen haklı. Sözde islam ülkelerinin bugün birçok alanda geri kalmalarının, felaketlere ve rezaletlere maruz kalmalarının en büyük sebebi belki de bu heriflerdir. Bu herifler, muhammed peygamberin ölümünden yüzyıllar sonra, onun adına uydurulan binbir türlü akla mantığa sığmayan, kuran'a aykırı olan hadisleri toplamışlardır ve kitaplar halinde derleyerek de, bugün kü cehaletin hüküm sürdüğü müşrik toplumlara zemin hazırlamışlardır...
Allah ıslah etsin. Bu adamı dinleyip inanan kişiyi de ıslah etsin.

Peygamber efendimizi ortadan kaldırmaya çalışan bu şarlatana yakışan bi laf etmiş. Ahirette görülür bunların da hesabı.
mezhepçi kafaya karşı çıkmaktır.

(bkz: tek kaynak kuran)
islam dünyasının sahih buhari, tirmizi gibi alimler yüzünden geri kaldığını iddia edilen meseledir. Osmanlı veya endülüste zaten matta, markos ve yuhannayı takip ediyor du..!
Resulullah s.a.v buyurdu ki; ''Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, kurtuluşa eren fırka (Fırka-ı Naciye) dışında kalan yetmiş iki fırka cehenneme gidecektir.''

Ayrıca bu türden olan hadislerin devamında sahabîlerin, Fırka-ı Naciye'den sormaları üzerine Hz. Peygamber (s.a.s), Fırka-ı Naciye'yi:

"Benim yürüdüğüm yola ve bu yolda beni takip eden ashabımın yoluna uyanlardır."

Burdan anladığımız vahhabisi,selefisi,şia'sı ve diğer onlarcası tehlikededir. Bir müslümanın imandan sonra üzerine düşmesi gereken en önemli şey itikattır. Müslüman Ehli sünnet vel cemaat itikadında olmak zorundadır.

Allah cc, Kuran-ı Kerim'de ne buyuruyor?

Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. NiSA/80

ALLAH ve Rasulü bir işe karar verdiği zaman, gerek inanan bir erkeğin gerek inanan bir kadının kendilerine ait bir işte tercih hakları olamaz. Her kim ALLAH'a ve peygamberine asi olursa açık bir sapıklık etmiş olur. AHZAP/36

Peygamber size ne verdiyse onu alın (ne emrettiyse onu yapın). Size ne yasak ettiyse ondan da sakının (ona muhalefet etmeyin). ALLAH'tan korkun; çünkü, (Peygamber'e muhalefet edenlere karşı) ALLAH'ın azâbı çetindir. HAŞR/7

Bana Kur'ân ve onunla beraber onun gibisi (sünnet) verildi. Yakında karnı tok, koltuğuna yaslanmış birisi , 'Size bu Kur'ân yeter ; onda neyi helâl bulursanız , onu helâl kabul ediniz; onda neyi haram bulursanız, onu'da haram biliniz' diyecek. Şunu iyi biliniz ki, Resulullah'ın haram kıldığı da ALLAH'ın haram kıldığı gibidir..." Hadis'i Şerif (Ebû Davûd)
şimdi entel Kardeş senin bu yazdığın ayet ve hadislerin tam tersini ikinci halife ömer bin hattab yapmış diyeceğim. "o yapmışsa vardır bir bildiği diyeceksin" buyurun burdan bakın.
(bkz: kırtas olayı)