bugün

iran Cumhurbaşkanı reisi öldü diye Türkiye 1 günlük yas ilan etti. Buna hanginiz uyuyor? Yine şamata gırgır yapıyorsunuz burada.
resmi olarak yastığıma uzandım yatıyorum, tıpkı ülkemizdeki deprem zamanı iranlıların yaptığı gibi.

Sırf baş örtüsü olmadan sokağa çıktı diye öldürülen genç kızların başındaki adam ölünce, sizce kaç iranlı içten içe sevinmiştir?

bazıları için milli yas, kimilerinin resmi bayramı olabilir.
benim için değil... ülke idare edenler ülkenin sahibi değildir. yeryüzünde hiçbir güç (ülke, kanun, yasa, hukuk, parti, makam, mevki, lider vb beşeri olgular) benim vicdanımı, acıma duygumu, merhametimi, üzüntümü, insanlık değerlerimi, inancımı yönetemez ve bu değerlerimin sahibi olamaz.
çünkü bu hakkı ben kimseye vermedim.
alınan bu vb resmi idari kararlar ülkeyi yönetenleri idareyi bağlar.
daha basit örnek vermek gerekirse futbol federasyonu fenerbahçe (veya galatasaray) şampiyonluğu kaybetti diye tüm futbolseverlere kulüplere üzülün fenerbahçeyi teselli edin demesi gibi karar alması durumu.
bu durum fedarasyonu bağlar, kendileri istese yas bile tutabilir ama futbol camiasının bu konuda tutumu davranışına karışamaz.
silkmişim çöl bedevisi, kadın katili pis arabı...
bunlardaki arap sevdası hiçbir millette yokyur.
valla iran cb si için yas tutamayacağım kusura bakmasınlar.
https://www.youtube.com/watch?v=jJSZDiRpfVo

vaktiniz varsa bir izleyin.
Banane iran'dan. Yas dediğin milli olur zaten. iran Cumhurbaşkanı türk vatandaşı oldu da haberimiz mi yok...
yas dün değil miydi. isteyen yas tutar, istemeyen tutmaz. bu sabah bu başlığı görene kadar aklımın ucundan bile geçmedi bu olay sanırım.
Facede profil resmi siyah yapılmalı.
Bu yası Vatandaş tutmaz, Vatandaşı ilgilendiren bir yas değildir.
Siyasi bu Siyasi, devlet ile ilgili bir yas o da bir gün idi bitti.
güncel Önemli Başlıklar