bugün

Bol bol nefes alınması gereken gecedir.

Zira kardemir sayesinde, karabük te nefes almak hayli zor yada ben oradayken öyleydi bilemedim.
beni de üzdün lan şimdi. dur bi şarkı yollayayım ikimize ;

https://youtu.be/hHPJhx23o8c

yolun bahtın açık olsun. odandaki son geceni ve anılarınla dolu bundan önceki günlerini hep özlemle hatırlayacaksın. ben aşağı yukarı 7-8 yıllık bir sürenin sonunda evime de odama da kavuştum. umarım bundan sonraki hayatında mutlu olursun yiğidim, iyi bak kendine. paraya ihtiyacın olursa da çekinme burda bostan korkuluğu değiliz.
hayırdır salona mı geçiyosun diye soracakken, üniversite döneminin geldiğini anladığım başlık. karabük gibi varak kürek biyere gittiğine göre umarım bölümün iyidir başarılar. cemaat ve özel neüdiği belirsiz özel yurtlardan uzak dur.
Aileden, odadan ayrılmanın ilk gecesini çok iyi bilirim. O hazırlanan bavul gayet sevimsiz itici bir nesne gibi Öylece durur, bekler seni; Ta ki tekrardan üniversiteden evine dönmek için sevimli bir hal alana dek. Duygular korku, heyecan ve bir tutam gözyaşı barındırdığı için tedirgin olunabilir. Zamanla tüm uzaklıklara, mesafelere alışmış olmanın şaşkınlığını yaşamaksa daha sonra.
Üniversiteye gurbete giden öğrenci söylemi. Şimdiki aklım olsa üniversiteyi eve en yakın yerde okurdum.
Keşke benimde son olsa... yarın otobüs kaza yapsa o otobüsten ölen tek kişi ben olur muyum acaba?
Tüm evden ayrılanların son gecesi için gözyaşı döküyorum:(