bugün

insanlara sorulması gereken tek soru. cevapları dinlenmeli ama. ne söyleyecekleri merak edilip söyledikleri her şey didik didik edilmeli.
ruhlarının ve zihinlerinin genişliğini kavramak için çabalanmalı. bencilliklerinin ardındaki kendilerini ihmal edişleri gözlerine sokulmalı.

mutluluk oyunu oynayan kötü oyuncuların, performanslarının berbatlığı ıspat edilip ağlamaları sağlanılmalı. hayat'ın save'i olmayan bir oyun olmadığı teknik olarak kanıtlanmalı.
bu soru sonrası, kendilerini haklı çıkarmak için çırpındıklarında yanlarından ayrınılmalı.

zaman kaybından ibaret bedenler, sonsuz bir suskunlukla cezalandırılmalı!
(bkz: dizleri titreyen meçhul abazan)
paulo coelho gençliğini yüreğini sızlatırcasına etkileyen gayet sığ bir soru. üstelik bu gençliğe göre bu soruya bir cevap verilemediğinde vahim bir durum bile oluşmaktadır.
insana bazen kendini dinlemesi gerektiğini hatırlatan bir söz.
'çişimi' cevabının sorusudur.
kimsenin kendine somadığı sorudur. bir insan kendisi için ne yapmalıdır ? öncelikle moralsiz olmamalıdır sonra insanların kalbini kırmamalı ve en sonuncusu bilgisini arttıracak, kendisine yararı olan şeylelrle meşgul olmalıdır.
artık kendimiz için değil de, "birisini mutlu etmek için ne yaptın" sözünü hatırlatarak, elimizi kolumuzu bağlayan sorudur.
ha sözüm meclisten dışarı, orası da ayrı.
20 tane mat sorusu çözdüm. hani öss felan işe yarar diye.
çok güzel izmir köfte yedim, üstüne de bir bardak su içtim.
ifrit olduğum kalıplardan biri dahadır bu. kendin için ne yaptın, bu konuda ne düşünüyorsun, nasıl hissediyorsun vs. gibi cümleler sanki bizim değilmiş, dayatılıyormuş da zorla kullandırılıyormuş gibi. ne ne yaptın lan bugün kendin için, bundan otuz sene önce sorsalar birine bu soruyu tekme tokat kovalamaz mı. hatta bugün bile git bakalım anadolu da bi köye dayı bugün kendin için ne yaptın diye sor bakalım bakalım ne oluyor.

giyim kuşamımızı, yediğimizi içtiğimizi, izlediğimizi dinlediğimizi, alışkanlıklarımızı değiştirdiler; sıra artık kullandığımız cümlelerde. vay ki ne vay arkadaş.

+ bugün kendin için ne yaptın?.
- sigara aldım.
+ hayır yani, şöyle.
- ne lan işte sigara aldım!. kendime aldım götlek, kime aldım!!.
+ sıtarbaksa gidelim mi?.
kendimle ne kadar az ilgilendiğimi anlamamı sağlamış sorudur.
(bkz: insan kendisi için hiçbişeymi yapmaz)
(bkz: sizler için varım)
ayağımı kırdım lan ve bunu bir anlık gafletle degil bilerek yaptım. şimdi salak gibi ayagımın karsısına geçmiş, zamanla degişen rengini gözlemliyorum. arada git bira kap sigaramı yak diye emir vererek, acıya dayanıklılıgını ölçüyorum. emirlerime itaat etmedigi zamanda alçı cezası verecem pezevenge.
hayatımın aşkı ile tanıştım beklediğim kadını sonunda buldum.
bira ve sigara alıp bunları tükettim.
portakal suyu içtim.
hepsini dün yapmışdım bugüne bişey kalmadı hacı.
18 nisanda oynanılacak fenerbahçe beşiktaş maçı bileti aldım.
dün kendim için ne yaptıysam bugün de kendim için dün kendim için yaptıklarımı yaptım.

(bkz: bana laf kalabalığı yapma kamil siktir git)

tanım : bugün insanın kendi kendine yaptığı şeylerdir.
çakma bir siteden amerikaya green card kazandım.

(bkz: yersen)

tanım : bugün kendim için yaptıklarımdır.
ömrümü bir gün daha kısalttım.
boşa vakit geçirmenin en büyük özgürlük olduğunu hatırlattım cevaplı sorudur.
bir sucuklu yumurta yapmışım ki sorma.
az evvel kahvaltı yaptım.
düşündüm de pek az şey..
öğlene dek uyudum ve mis gibi havada yürüdüm...
*acil durum gördüm...bu başlığı yakın gelecekte daha iyi doldurabilmeliyim ruh selmetim için...
annem sarma yaptı, bende bol bol yedim valla. *