bugün

türk futboluna sadece ozan ipek'i değil, hasan kabze'yi de kazandırmış ve bu performansını sürdürürse tarihinde ilk kez süper lige çıkacak izmir takımıdır. böylece 7 sezon sonra süper ligdeki izmir'sizlik sona erecektir.
bir karabükspor taraftarı olarak süper lig yolunda sonuna kadar desteklediğim futbol klubü. lan yıllardır izmir'in bir takımı olsun süper ligde diye millet yırtınıyor.
göztepe,karşıyaka,altay yıllardır uğraşıyor play off'u bile zor oynuyorlar. bucaspor geldi 2.lig yükselme grubundan uzak ara şampiyon oldu. bank asya da ilk senesinde süper lig için en iddialı 2 takımdan biri.

gel de sempati duyma. bu hafta maçımız var o başka.

(bkz: 20 mart 2010 bucaspor karabükspor maçı)
20 mart 2010 karabük maçını kendi sahasında kaybetmiş, önemli bir fırsatı tepmiştir. neyse ki en yakın rakibiyle puan rakı yine de beştir ve lig ikinciliği adına kredisi bulunmaktadır. izmir'in sürprizlerinden olarak gösterilen bucaspor, aslında pek de öyle bir sürprize imza atmamıştır. izmir takımları içersinde en iyi tesislere ve alt yapıya sahip olan bucaspor, alt yapısıyla da katıldığı tüm organizasyonlarda da yıllardır ya şampiyonluklar ya da ciddi dereceler elde etmektedir.
kısacası süper lig yolundaki mücadelesi, ilgiyle izlenmelidir.
özlemle layık olduğu yere beklenen takım.
8 senedir süper lig diye didinen karşıyaka ve altayın aksine 1 senede gelip süper lige çıkan izmir takımı.şaka gibidir.
bugünkü maçta kardeşleri karşıyaka'yı 3-2 yenerek süper lig'e adım adım yaklaşan takımdır. bu geçerleşirse ki gerçekleşecek görünüyor hem izmir'in 7 senelik süper lig hasretine son verecek, hem de süper lig'de oynayan altıncı izmir takımı olacaktır.
seneler sonra süper ligde görülecek ilk izmir takımı olucaktır. tabuları yıkıp izmiri ligde temsil edicektir. eğer yine torpilli bir takımı çıkartma gereği olmazsa.
bir altay, bir göztepe, bir karşıyaka bekledik yıllarca izmir'den, gele gele bucaspor geldi. hayırlı olsun ne diyelim.

edit: kombassankonyasporluyum.*
çok şükür ki karşıyakayı da yendik ve süper lige emin adımlarla ilerliyoruz.

altayı yenersek son 4 haftaya en kötü ihtimalle 7 puan önde gireriz ki kardeşimiz mersini yenip adanada konyaya puan kaybederse * 3 hafta kala süper lige çıkarız.elimizde büyük bir avantaj var.gerinden sayıyoruz artık..

Ayrıca bir arkadaş bucanın kardeşi ksk demiş,bu yanlıştır bucasporun tek kardeş takımı mersin idman yurdu * dur!
4 dört gözle beklenen takım.
sözlük üzerinde yazarlara;
"hacı şimdi bu hafta 3 puan aldık diyelim, lan zaten ligin bitimine bişey kalmıyor.. ismail hoca bu hafta tufanı santrafor oynatırsa zaten 3 puan cepte yaa. tribünde dolar ya bu hafta, haftasonu havalar güzel olacakmış"
şeklinde format dışı yorumlar yaptıran takım.
stadı ve tribünü çok sempatik gözüken izmir takımı.ankara takımları yerine lige çıksın bir izmir takımı.destekliyoruz.
galatasaray'ın sarı lacivert forma takıntısının 3. halkası. seneye süper lig'te ne yapacağı merak konusudur.
üçünün kendi evinde olduğu son dört maçta 6 puan çıkarırsa, arkasına bakmadan süper lige yükselecek olan semtimizin takımı.
bugün oynanan ve berabere (0-0) biten konyaspor-adanaspor maçından sonra elini kolunu sallayarak birinci lige çıkacak ve çıkmayı haketmiş izmir takımı. helal olsun diyorum ve seneye başarılar diliyorum. play off maçlarından da adanaspor'u süper lige bekliyorum.
pazartesi günü kardeş mersin idman yurdu ile oynayacak ve umuyoruz ki kazanıp süper lige çıkmayı yüzde 99 garantileyecek izmir takımı.haydi buca al şu maçı!izmir'i yakalım-yıkalım!
Helal olsun dedirten takımdır. Bileğinin hakkıyla Süper Lige çıkmıştır.
süper ligin yeni sarı lacivert takımı olduğunda, sevemeyeceğim takımdır. 'anuna kodumun sarıları' grubunun yeni üyesidir. Grubun diğer üyeleri için:

(bkz: anuna kodumun sarıları)
son üç maçında 7 puan kaybederek büyük bir avantaj kaybetmiştir. 3 hafta önce süper lig'e çıktı denilen bucaspor'un artık ensesinde adanaspor var. bu 2 hafta birçok şeye gebe olacak. hala avantajlı olan taraf bucaspor ama artık ayağa kalkmaları şart...

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
beledeyinin sagladi imkanlari sonuna kadar kullanan takim ve taraftar.nasil mi?

belediye 3 otobus veriyor genclere ve gencler otobusun ustunde bile gidiyorlar hatta davullu zurnali
bugün rize ile berabere kalıp son haftaya adanasporla aynı puanda girmiş takımdır.
bir bucalı olarak, son 4 haftada benden iyi bir küfür yiyen izmir takımı. lan bir galibiyet alsan bitecek olay, verem ettin beni!
son 2 maçta 4 puan kaybeden ve bu maçlarını 0-0 berabere bitiren kulüptür.

adanaspor'u kendi evinde 4-1, deplasmanda 3-0 yenmiştir ve genel averajda da +10'luk bir avantajı bulunmaktadır. bank asya'ya, erciyesspor'la buca'da oynayacağı maçla noktayı koyacaktır ve aynı hafta, adanaspor evinde karabükspor'u ağırlayacaktır.

yani tek yapmaları gereken düşme çıkma derdi bulunmayan erciyes'i mağlup etmek. bunu da yapamayacaklarsa çok yazık olur gerçekten. buca'nın lige renk getirmek maksadıyla fantezi yaptığını ve erciyes'i dağıtacağını düşünüyorum.
yok arkadaş o kadar sevindik kaç seneden sonra bi izmir takımı çıkıyo diye , ama buca'da yan çizmeye başladı.
bucaspor dan transfer ettıgımız ozan ıpek bursasporumuza cok seyler katmıstır.tesekkurler bucaspor.buca genclıgede selamlar yenı asker ugurlama vıdeolarını beklıyoruz.