bugün

ülkede mutlu olmak için kendini avutabileceğin hiçbirşeyin kalmaması.
Bu ülkede beni tutan ailem ve vatan sevgim. Yoksa batırdılar ülkeyi be..

dertliyim...
karın tokluğuna yaşasa, her an bir canlı bomba terörüne kurban gitme ihtimali olsa da, bir dünya liderine sahip olduğunu unutup mutlu olması gereken kişinin sorguladığıdır.
bu ülkede neden mutlu olmayasın
anan, baban, kardeşin, eşin dostun yok mu burada
neden bu ülkede mutlu olmayasın
Çoğu geçmiş dönemi görmeyen yazarların beyanıdır. Tabiki herkesin mutlu olmaya hakkı var.

Lâkin bu ülkede 80 ve 90 li yıllarda ortalama % 80 enflasyon ve % 80 faiz vardı. Bombalar ve faili meçhuller vardı. Asgari ücretli çalışan bir işçi buz dolabı yada çamaşır makinesi alabilmek için bir yıl yemeden içmeden çalışması gerekiyordu. Oysa aynı malı şimdi bir buçuk maaşıyla alabilmektedir. Bizim önce kahvaltımızda şimdiki gibi çeşit çeşit yıyeceklerde yoktu. Şimdi yukardaki arkadaşlar ın elbiseleri kadar ev halkının elbisesi toplam da yoktu.
Öyle karınla yok nişanlın la yemeğe çıkmak Vs yani şuan size normal gelenler eskiden filmlerde ve sosyetede vardı. Uçağa binmeyi hayal bile edemezdinız. Oysa şimdi nerdeyse otobüs fıatına uçağa biliyorsunuz.

Beni üzen üniversite gençlerinin okul bittikten sonra iş bulup, evlenemekte zorluk cekmelerıdır ki bu konuda sonuna kadar haklılar. Bir sosyal devlet gençlerini boşta ve bekar bırakmamalı. Yatırımlarla bunu mutlaka halletmelı ama bu kapitalist sistem ekonomisi bunu kaldırmaz. Biz dünya ekonomısınde yer edinmek için patronlarımızın mallarının AB ve ABD mallarıyla rekabet etmesi gerek. Buda ucuz işgücü ve tekelleşme demektir. Devletin patronu kollaması demektir. Hiç bu iktisat sisteminde işsizlik ve fakirlık bitermi? Hangi devlet iktisadi sistemini dünyadan ayrı yaşaya bilir? Bilen arkadaşların fikirlerini bekliyorum.