bugün

hainlik içlerine işlemiş olanlardır. siktirsinler gitsinler.
hainler tarafından içine işlenen kimsedir. bir kere insanda mantık olur. sırf anadilin kürtçe diye kürtçe evrak mı yazsın? en azından türkçe bilen bir güvendiğine sor ki cevap versin. olmadı kürtçe bilen bir veznedara sor. o sana yol göstersin ama yine de türkçe resmi dil olarak kalsın.
Analarının amına dil darbesi attıklarımdır.
orospu çocuğu çok ki ülkede. biri bitse biri bitmiyor. allah bizi kesinlikle sınıyor ben buna inanıyorum arkadaş. bir ülkenin içinde ve çevresinde bu kadar mı mihrak olur. allah hepsini helak etsin bunların.
bsg dediklerimdir.
bunun bir üst versiyonuda bulgaristanda zorunlu eğitimin bulgarca, almanyada da almanca olması zoruna gidenlerdir. türklerin hakkı yabancı devletlerde olunca zırlıyorsun da kürtler senin ülkende hak arayınca mı zoruna gidiyor.
hangi türk veya orda türk grubu biz anadilde eğitim istiyoruz dedi? ülke seni mi çağırıyor gel diye yoksa sen ülkeye mi gidiyorsun? neresi olursa olsun kim olursa olsun. devletten böyle bir şey istemeye hakkın yok. kural neyse o. ya uyacaksın ya da gideceksin.
Tersi zoruna giden tiplerin uydurmasidir. Almanya'da milyon tane turkiye vatandasi var. Yazin izne geliyorlar. Mutlu bir sekilde mahallelerinde turkce egitim veren bir okulun acildigini soyluyorlar. iste kürtlerin durumu bu diyorsun. Ya ama bizim dilimiz turkce baska dil nasil olacak falan diyor salak.

Kürtlerin turkceyle bir dertleri yok ki. Kendi dilimizle de egitim yapalim diyorlar. Turkceyi cope atip tamamen kürtce konusalim demiyorlar ki angus beyinli yaratiklar.
almanyada da sadece almanca konuşulmasini savunan kişilerdir ayrıca. nasıl olurdu acaba. ucmilyon türk her sabah ne mutlu almanım dese harika olurdu.
ingilizce konuşulması, abd'de yaşan bazı insanların zoruna gitmesi, ne kadar gülünç bir durumsa, sınırları, dili, yönetim şekli belirlenmiş bir ülke de, kabul edilen anadilin değişmesini istemek de, zavallık ve hainliktir.
chp'lilerdir. mesela hüseyin aygün.
Orospu cocugunun bir baska tanimi olan kisilerdir.