her üni. ye giden genç bilir. anne baba derki; 'aman siyasete karışma.'
yani bitki ol, yani taş ol, yani yok ol. ne acıdır bu ülkenin insanları ürkektir korkaktır.ahmet kayalar, yılmaz güneyler, deniz gezmişler ve daha nicelerinin fikirleri için ne hallere düşürüldüğünü gören anne babalar her zaman suskun bireyler yetiştirmeyi seçtiler ve nitekim başarılı da oldular. bugün götü boklu bir uludağ sözlükte bile moderasyon götünün bişey hoşuna gitmediği zaman alıp seni çaylak yapıyor. yani sürgün mantığı. benim gibi olmayan cezalandırılır. do you understand?
(bkz: ah benim zavallı ülkem)
(bkz: ver gazı)*
yazık oldu bu canım millete. eskiden 7 düvele kafa tutardı şimdi sadece kafasını tutuyor.
türk eğitim sistemini özetleyen bir söz. ilkokul, ortaokul, lise, bunların hepsinde askeri disipline benzer bir yetiştirilme tarzı. öğretmenlerin ve yönetmeliklerin disiplin anlayışı. yahu, 10 yaşında çocuğa askeri düzen gibi sıra olup yürütmeyi öğreten bir eğitim sistemi bu, evet beden eğitimi dersinde! beden eğitimi dersi bakın ismi, spor değil. belki değişmiştir bilmiyorum, en son beden eğitimi dersi idi. vatandaşlık dersi olur, herkes düşman. din dersi olur, zorla dua ezberletirler. beden eğitimi dersi olur, askeriyeye hazırlık gibi.
bugün dikkat ediyorum hiçbir ortamda hak arma durumu yok. lan en basitinden okuldan örnek vereyim. hoca öğrencilerin ağzına sıçsa biri de çıkıp bişey demiyor.
neymiş? 'aman evladım konuşma. başımızı derde sokma'
(bkz: ne diyosun)
çok doğru bir cümle. hatta kesinlik kelimesini bile kullanabilirim kendimi tutmasam.

nazım hikmet okumaktan korkuyoruz. devlete laf söylemekten dayak yeriz diye korkuyoruz. atatürk'ü sevmeyen insanlar sevmediklerini söylemekten korkuyor.

herkes kendi düşüncesini özgürce yaşamaktan, isteklerini yahut şikayetlerini dile getirmekten korkuyor. ne ara kaybettik demokrasiyi cumhuriyeti?
Bazen öğrenciler hocalarının ağzına sıçıyor.Kendini bilmez öğrenciler (ben) hocalarını deli ediyor ve onlar o kadar aciz kalıyorlar ki, sınıftan ağlayarak çıkıyorlar. Çok yazık...Ne kadar zevkli gelse de,,,zevkli oluyo be abi :D
geçen bir üni de bi konferanstayım dinleyici olarak.
çocuğun biri konuşma bittikten sonra kalktı bişeyler söyledi. orda bi faşist hoca vardı. çocuğun söyledikleri hoşuna gitmemiş olacak ki o kadar insanın içinde çocuğa demediğini bırakmadı. çocuğu o kadar insanın içinde nasıl rencide ettiğini anlatmayacam şimdi çünkü sinirim kaldırmıyor.
neymiş?senin gibi düşünmeyeni yok et!!! senin gibi düşünmeyeni öldür!!!
(bkz: eee bu ülke niye kalkınmıyor)
(bkz: cevap başlıkta)
(bkz: çevir kazı yanmasın)