bugün

asıl başlık şöyle olacaktı:
bu zihniyetlerle türkiye'nin bir bok olamıyacağı gerçeği
malum 50 karakter.

sözlükde yaklaşık 1 yıldır bulunuyorum(bundan önceki hesabım dahil) ayrıca halkın arasında ne dediklerini çok iyi dinliyorum, televizyonlarda insanların hangi zihniyetle hareket ettiklerini iyice kavradım...
bence sorun şurada:

türkiye'de ki çoğu insan (%90'ı)(buna akp'lilerde, chp'lilerde, mhp'lilerde, bdp'lilerde, kısacası türkiye'de ki bütün siyasi partiler ve görüşlerden bolca insan) sürekli karşı görüşleri yok sayıp kendini öne çıkarıp, iktidar olma peşindeler. ben bu işin böyle yürüyeceği kanaatinde değilim, eğer bu durum böyle giderse ya herkes birbirini keser ya da bu ülke bir gün 'tam bağımsız' olma durumuna asla erişemez...

buradan sözlükte ki bütün güruhlara(buna moderatörlerde, zall'da, onların yakınlarıda dahil): ''birilerini kötülemeyle, şucu bucu demeyle biz hiç bir bok olamayız, sürekli yerimizde sayarız ya da daha ileriye gittiğimizi sanıp aslında geriye gideriz...''

hepimiz bu vatanıne evlatlarıyız, elbette çoğumuz türkiye'nin güçlü bir ülke olmasından yanayız fakat bence birilerine şöyle böyle demeyle hiç bir yere gidemeyiz, çünkü ülke zaten şucu bucu diye yeterince bölünmüş, sen ne dersen onu savunan insan çok fazla...

not:
bir ihtimal birilerini düzeltirim diye bu entryi girdim.(ya da bilmiyorum, bende birilerine 'şundan bundan' diye hitap edip herkes gibi mi yapmalıyım?)

not2:
şimdi birileri çıkıp beni sakın bir siyasi görüşün savunucusu olarak görmesin. ben ne bir siyasin görüşün savunucusuyum ne de bir partinin, bu ülke nasıl en güçlü yapılacaksa onu savunurum.

not3:
bu entryi neden girdiğimi bilmiyorum, galiba sözlükte ki karşıt görüşlerden bıktığımdan ve bu yüzden artık sözlüğe girmek istemediğimden, ayrıca sokakta okulda birbirine düşman gibi bakan karşıt görüşlülerden bıktığım için girdim.
(bkz: olamıyacağımız)