bugün

c

c

c
30 yaş üzeri kesim için yapıldıysa akp chp hdp mantıklı ama diğerleri büyük ihtimalle farklılık gösterecektir. 30 yaş altındaki kesim de dahil edilirse chp+iyi ve akp+mhp ile hemen hemen aynı oyu alır deva partisi muhafazakar ve islamcı kesimin gençlerini toplar kürt kökenli gençler de hdp oy verir tahminimce.

%40-45 akp+mhp
%35-40 chp+iyi
%11-12 hdp
%6-7 deva
%3-4 gelecek
%~5 diğer

edit: tabi arkadaşlar kafama göre salladım gözlemlerime bakarak. böyle bir tablo olacak diye birşey yok belki ittifaklar yok olacak belki başka ittifaklar olacak bilemeyiz.
Bizim burada pazar Perşembeleri kuruluyor,bilemedim şimdi.
--spoiler--
bunların alayı aynı bok
--spoiler--

atatürk, seçme seçilme hakkının yanında insanlara seçmeme hakkı da tanımıştır.
Vermiyorum hiç birine.
MHP

Cehape ve kuzeni hdp liler eksileri basmadan yazayım, Zoruna gidenin borusuna gitsin. Kudurun amk.
Kesinlikle hdpye veririm oyunu. Daha önceki seçimlerde verdigim gibi.
iyi'ler bir gün mutlaka kazanacak...
Bahçeli’nin Bahçeli olduğu günler olsaydı, yani “Erdoğan’a demiştim ki ’10 bin milisinle Taksim’e gel ben de bin bozkurtumla oraya geleyim. inanıyorum ki Kasımpaşa’ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın.’’ dediği günlerdeki Bozkurt duruşu olsaydı yine MHP’ye verirdim.
Büyük birlik partisine.
Yaz, ldp.
Hayatımda hiç akp chp mhp hdp oyu vermemiş bir kimse olarak 2018de mecliste iyi parti dedim fakat iyi partide de görünen beklenenin altında.
Birkaç isim dışında aktif bir milletvekili ve muhalif bir ses göremediğimiz için ya iyi parti ya (her ne kadar kılıçdar chplisi olmasam da.) chp diyorum.

Ayrıca da biraz aklınızı kullanın gözünüzü seveyim.
Covid salgını yüzünden akabeye minnet duyulduğu, dua edildiği falan yok.
Şu an ranttan israftan yöneten kesimin kendini şişirmesinden devlet bütçesinde böyle mücbir durumlar için ihtiyat akçesi yok. Sorsan Sosyal devlet derler kim bilecek..

Zaten ıqsu iki haneden aşağı olmayan herkes şu ortamda chp ya da iyi partiye verir.
şahsen chp veya iyi partiye oy veririm.
muz olabilir

muz cumhuriyeti partisi
mcp.
Tabiki ak parti evet gidip terör destekçilerine mi oy verelim?

Yine koyacağız, evet.
CHP yada iyi parti.
Serbest cumhuriyet fırkası.

Liberal ekonomi kazanacak.
D: hiçbirisi.
chp ya da iyi parti.
bu pazar olsa veremem ancak biraz daha ileri bir tarihte gerçekleşecek seçimde oyumu türkiye komünist hareketine veririm.
önümüzdeki seçimde seçimlere katılacaklarını tahmin ediyorum.
Pusulamı rulo yaparım, hangi aday bunu götüne sokabilirse oyum onundur. Hepsi sokarsa oyum en hızlı sokana.
türkiye' de iki parti var milli görüş ve diğerleri.
Mansur yavaş hangi partiden adaylığını açıklarsa o partiye.
Olmaz.

Teşekkürler.
Ankete bak tam 50 + 1'e göre ayarlamışlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar