bugün

insanı büyüleyen bir durumdur. bir bahar günü aşık olunan dünyalar güzeli bir kızı düşünüp kendi egonuzu bile sikip o bana bakar mı lan dedirten bir güzelliktir.

ama bakacak. baksın. bakmalı ya da canı sağ olsun.

işte böyle kafa karıştırır.

hala nasıl coolluğumu bozup donup kalmadığıma ben bile şaşırıyorum, aklım başımdan gitti ama hiç çaktırmadım, doğru düzgün bakamadım bile. arkasından uzun uzun bakmak istedim yapamadım. :(
Herkesin bir şansı vardır denemekten zarar gelmez buda onun kanıtıdır.
aklı karışan kızdır. (bkz: beynimi sikiyim)
Kendimizi çok da küçümsemememiz gerektiğini gösterir.
eylemin gerçekleşmesi için 1 adet kız ve iki göz yeterlidir. sadece göz alanı koordinatlarına göre pozisyon alın yeter.
şundandır ki; öz güven çok karışık bir durum hele aşk. fazlasıyla subjektif. çok yakışıklı/güzel olup kendini beğenmeyenlerden tut bir boka benzemeyip ve bir boka yaramayıp öz güven sıçan insanlar var. en iyisi yargıda bulunmayıp yürümek*
insana özgüven patlaması yaşatacak durum.
özgüvenin yerine gelir...
tipin önemli olmadığını hatırlatır.
kişinin kendi tipinin farkında olmaması olabilir. ve güzellik göreceli bir kavramdır o kıza göre yakışıklısındır belki.
karşıdakinin harbi kız olduğunu belirtir.
kız zekidir. buna şüpheniz olmasın.
Haksizliktir çünkü gidip bu kiz bana bakmaz diye yakindiginiz kiz sizi seviyodur.
kelimelerinize sözlükler ekleyerek konuştuğunuz bir anda vukû bulabiilir hadise. ama yürümez. benden söylemesi.
+kanka dün bir kız gördüm
-ee ne olmuş
+ama o kız bana bakmaz kanki.
-niye lan.
+kör o. *
Farkında olmadan hayvan gibi baktığınız için ilginizi farketmiş ve O ilginizle top gibi oynayıp, kendini tatmin etmek içinde bakıyormuş gibi yapıyor olabilir. Daha sonrada sizi sümüklü(!) peçete gibi kullanıp atacaktır.
Ego fırlaması yaşattıran durumdur efenim. biri baktı diye tüm güzel kızlar bakacak sanırsınız ama öyle değildir. deneyip yanılırsınız ve o ego denen şey legoya döner. (bkz: ben değil arkadaşım)
Bugün yaşadığım olay hatun bir seksen beş falan rahat var mavi göz sarı saç ve beyaz ten böyle afeti devranları görünce hiç bakmam lan zaten bakmaz o boydan kaybediyoruz en başta
neyse hatuna şöyle bir göz attım maşallah güzel mi güzel ama hiç boşuna bakmayayım umut etmeyeyim neyse yanından geçerken falan hiç takmadım ben bunu görmezden geldim falan baktım bana gülüyor herhalde telepatik olarak düşüncelerimi okudu. Yok hatun burcu Esmersoydan güzel yani o mu bana bakacak umut fakirin ekmeği ama hiç bakmaz lan belki bir doksan olsaydım şansımı denerdim.
kim bu mal diye bakmış olabilir. hemen heyecanlanmayın.
(bkz: ne var ne bakıyon) der gibi bir bakıştır o.
Sorun o kiza da bir. Belki "kimselere bakmayan kiz" imaji onu nasil yalnizlastirmistir.
Zaten pes ettiğimiz zaman mucize gerçekleşir bu Allah'ın kulum umutsuz olma deme şeklidir.
Yiyecek gibi bakınca üzerine alınıp rahatsız olan kızdır.
her güzel kızın yanında bir çirkin erkek olmuştur yani hala umut var.
Hayatımda sadece bir kez başıma gelmiş olaydır. Muhtemelen bir daha olmayacağı için de tektir.

Yıl 2013 ün bu ayları, etilerde stajdayım, maaş verildi ve iş de yok düzgün erken çıktım zaten arkadaş da beni çağrıyordu ona gideyim dedim ve kulaklık takıp otobüs beklemeye başladım.

Tipim her zamanki gibi rezalet* üzerimde sadece bir grup tişörtü ve kot var, otobüs geldi, her zamanki gibi de kalabalık ortadaki tutma şeysine tutunarak gidiyorum, biraz arkalarda neredeyse benimle aynı boyda sarışın mavi gözlü rus ve iskandinavlara benzeyen bir kız var, yanında da yine benzer tipte kıvırcık bir çocuk var ya kardeş ya da kuzenler o kadar benziyorlar birbirlerine.
Göz ucuyla baktım kıza sonra önüme döndüm daha sonradan fark ettim kız da bana bakıyor, otobüs camından ve telefon ekranından kendimi kontrol etme gereği duydum kesin bende yanlış bişey var, yoksa neden baksın diyerekten, sorun yok gibi duruyordu,
daha sonra o kardeşi veya kuzeni dediğim kişiye beni gösterdi sonra karşılıklı olarak kesişiyoruz ben bakınca o gözünü kaçırıyor ben gözümü kaçırınca o bakmaya başlıyordu yaklaşık yarım saat böyle devam etti ve otobüs zincirlikuyuya geldiğinde ben indim, inmeden önce yanından geçtim müziği kapadım ve başından beri yabancı zannettiğim kız türkçe konuşuyor* ufak çapta bir şok yaşadıktan sonra otobüsten inip yoluma devam ettim.