bugün

Bir tür oluştur. Bazen göt oluş, bazen yok oluş bazende kör oluş..

görsel

Edit (bu foto yanına çok güzel gider diye düşündüm;

görsel

Edit2: ben yunanistana 2 defa gittim. Tabiki türkiye ile aynı değil fiyatlar ama emin olun 2000 euro yine de oldukça iyi bir rakam. Adamlar her şeyin en iyisini ve markası ı yiyip içtiklerinden hayat pahalı. Bizim gibi her şeyin kalitesiz, doğal olmayanını ve kalitesizini giyip yeseler offf yani.. Ama adamlar yılda 2 kez tatil yapıyorlar. Tatil bir lüks değil onlar için. Aradaki fark bu gibi detaylardan çıkıyor işte.

Edit3: Bir kezban almanya da ekmek 4 euro bıdı bıdı yapmış. Harika laflar hazırladım ona ama format el vermiyor, sitop. Pasta ile ekmeği karıştırmış insan söylemidir, sitop.
namaz kılan bir lideri eleştirmektir. çok ayıptır. * ironiden anlamayan neslin ta amına amınaçakayım.
Yunanistan'in neden s.ki tuttuğunu gözler önüne sermiştir. Evet.
ozaman niye yunanistanda bu kadar olaylar eylemler hükümet kırmacalar meydana geliyor ?
sorusunu akla getirir.
Yunanlıların sızlanmaya hakkı olmadığını gösterir.
Bizde o kadar maaşı üniversite mezunu bile alamıyor amk.
iyide şimdi yanlış bir düşünce tarzı . herkesin yediği kendie adam orda 2000 euro alıyoda o kadar yiyor
gittim ben mesela fransaya baktım ordakilerde 2.500 euro alıyo ama bir alışverişe çıksan
en basitinden bile bir mutfak pazar alışverişi en min 100-150 euro. ki orda kilo ile değil '' litre'' ile kullanıyorlar sırf bu yüzden.
temel ihtiyaçlar bile pahalı maalesef.
orda ev sahibi olmak çok zor ve kira işleri çok karışık pahalı.
gıdım gıdım alınıyor herşey. tasarruf önemli.

Bizim ülkemizde çok mu farklı? değil. zihniyet meselesi bu aga zihniyet.

fakir olan avrupalı türkiyeye geliyor turist olarak neden? ee burda borusu ötüyo. zengini türkiyeye gelmez zaten.
(bkz: koyunist düşünce akımı)
siz yeni mi farkediyorsunuz bilmiyorum ama bu istatistiktir zaten akp nin iktidar olma sebebi.
bütün akp'liler yıllardır bundan bahsediyor işte.
yunanistan 150 yıl önce bize bağlıydı, daha zor durumdaydı. ismet inönü, chp ekibi ve kemalist türkiye 90 yıl boyunca ne halt işledi de bizi bu kadar fakir bıraktı. akplilerin aradığı cevap zaten o. o sebepten akp iktidardan düşecek diye korkudan tir tir titriyorlar.
akkoyunlular cobanlari tarafından efsunlandigindan, kör olmayacak akplidir.
EKMEKLE KARSILASTIRILMIS. AMK HAYAT SADECE EKMEK MI LAN, ZATEN EKMEK ACIN KARINI TOK TUTMAYA YARAYAN BIR YIYECEKTIR. iÇiNE AZ KATIK KOYARSIN OKADAR TOK TUTAR SENI.
BENZINLE, ILAC FIYATLARIYLA, ALACAGI SEBZEYLE, YAPABILECEGI GEZIYLE, CALSIRKEN EV ALIP ALAMAYACAGIYLA OLCUN SU AMK MAASLARINI.
bir diğer çakma solcu sıçmığı.
yunanistan isimli yıla bölsek hemen hemen yılda 200 milyar dolar beleş hibe alan ülke ile kıyas edenler var.
kafan iyimiş, güle güle kullan.
Daha neyi savunuyorsunuz tablo açık, bu tepkileri hükümete yapın. Dolar aldı başını gidiyor.
Bende debe de 2nci oldum. Teşekkürler *
900 tl asgari ücretle çalışırken, 5000 tl asgari ücret veren ülkede ''ama orda ekmek şu kadar, hıyar bu kadar'' diye vıdı vıdı yapan güruhun kör olması durumudur.

bir de bunların osmanlıda asgari ücret 5.000 euro'ydu diyen modelleri mevcut.