bugün

efenim entry yazıldıktan sonra ekle butonuna basma sırasında abartma sonucu 2 kez girme ihtimali vardır. bu tek yumurta ikizi entry anlamındadır fakat ordaki kontenjan yalnızca birdir. moderasyon böyle durumlarda birisini silmektedir. şimdi düşünün doğaçlama birşey geldi içinizden ve yazmaya başladınız yazıyı yazarken bile çok heyecanlanıyorsunuz harika gidiyor koca bir sayfa yazı ile doldu ama hala yazıyorsunuz ve heyecan kaybolmadı. sonunda devasa yazınızı tamamladınız içiniz içinize sığmaz iken yazının içeriğindeki coşkuyla içinizde havaya fişekler patlarken ekle butonu geldiniz ve malum hata gerçekleşti. ışık hızıyla hareket edip birisini silmek istediniz o an moderasyon da birisini silmişti. ışık hızında bir yarış berabere bitmiş. bu düşündüğünüz başıma geldi. moderasyon 1-1 ketoral şampuan. e şimdi hiç entry kalmadı. birisi silik içinde. edit kısmına geldiniz ve bi yerinde boşluk bırakıp editlediniz. onay beklemeye başladı.

şimdi ne oldu biliyor musun sözlük. o içinde patlayan havaya fişekler coşkunu yitirmenle kıçında patlamaya başladı. yazıyı tekrar yazmaya hem üşendim hem de zaten tekrar yazamazdım o an coşmuştum. ne yaptım biliyon mu sözlük onay bekleyen entry i de sildim kapadım sözlüğü zıbardım. bu entry iki defa girilmiş ikisi de silindi.

unutmadan bir de tanım: efem, evet efem şimdi bir enty sadece bir kez girilmeli en mantıklı kurallardan birisidir bu kural. bunu kalkıp ben gibi iki kez girerseniz hızlı bir moderatörle karşılaşabilirsiniz. anında sildim sanarsınız. sonra baktığınızda o da anında silmiştir. dur ya tanımdı bu.

bu sefer tanımlicam: efem şimdi bir giri yalnız bir kez girilmelidir. yanlışlıkla iki kez girildiğinde silik kısmında bir farklılık göreceksiniz. içeri girip baktığınızda moderasyonun birisini silip yanına iliştirdiği mesaj da aynen bu başlık yazıyor olacak. "bu entry iki kez girilmiş birisi silindi."

budur!