bugün

keşke bu ülkelerin aldığı her kararda, bu ülkelerin aldığı her kararı böyle beğenebilseniz. sadece işimize geleni alalım gerisi kalsın...
kamu düzeni açısından gereklidir. kişisel özgürlükler, yaşam tarzına müdahale cart falan hikaye. olması gereken de budur. gel de bizim allahsız anarşistlere anlat.
kampüs çimlerinde alkol almayı, açık giyinmeyi vs. medeniyet sanan yurdum ergenine gerçek medeniyet şoku olmuş.
darısı türkiyemizin başına dediğim olaydır.
Şimdi Merdan yanardağ ve Emre kongar bu durumu özel yaşama müdahale olarak görecekler midir?

M.y- Brüksel ..alkolü yasaklamış. Sn kongar.

E.K- ama onların lahanası var.
akp şeriat getirecek kardeşim. adamlar yaşam tarzımı... brüksel mi dedin?
Solcuları ve ayyaşları rahatsız eden bir karardır.
Çoğunlukla müslümanların yaşadığı yerde alınmış bir karar. Sizin algınızı sikim.
Ameriga’da yıllardır var olan bir yasağın Brüksel tarafındanda getirmek için açıklanan kararname.

işte bunlar hep söylsol Öslömon sonucu. Vah vah laiklik
Avrupa'da olağan olan yasaktır, siz türkiyedekiler sokakta alkol almayı mârifet ve özgürlük sayıyorsunuz sâdece.

(bkz: içiyorum)
Türkiye'de zaten şansa yaşıyoruz. başımıza bir şey gelmediyse şimdiye kadar tamamen şanslı sayabiliriz kendimizi. zaten Türkiye deliler, gerizekalılar ve ruh hastaları ile dolu. bu insanlar normal şartlarda bile aşırı tehlikeli insanlarken bir de sokakta alkol içmeleri asla serbest bırakılamaz.

Brüksel e gelirsek aldıkları bu karara katılıyorum. herkes içmekte özgürdür. ama sokak içki içme yeri değildir.
laiklik elden gidiyor diye kendini yırtan kimse yok
şeriat mı getirecekler endişesi taşıyan yok....
açık alanda içki yasağı özgürlük kısıtlaması değildir zaten.
taşak gibi kafayla hayvanlar gibi sokakta sevişmekte özgürlük değildir!