(bkz: yarmagül)
Brienne, The Beauty.
Leydi değil, şövalyedir.

Martin'in Brienne tasviri:
"Brienne'in boyu 1.80'in üzerinde.Kolaylıkla söyleyebilirim ki Jaime Lannister ve Renly Baratheon'dan daha uzun ve ağır.Ama bu serideki asıl dev Gregor Clegane kadar uzun değil.Hodor ve iri Jon'dan daha kısa.Tazı'dan biraz daha kısa ve büyük ihtimalle Robert Baratheon'la aynı boyda."
http://galeri.uludagsozluk.com/r/445083/+

bu halini görünce jaime lannister 'ın ileri görüşlülüğüne hayran kalmamak elde değil. adam kadından anlıyor.
--spoiler--
en son bölümde resmen ayıya atılmış olan cengaver hatun. iki sezondur zırhlar içinde görmeye alışmıştık; hanım hanımcık elbise giyince yadırgattı biraz, ama yakıştı yine de. *
--spoiler--
erkek fatma gibi birşey. ama güzel kılıç sallar bana göre çiçek şövalyesinden (loras tyrell) den daha iyidir. zaten daha iyi. en son bölümde kralın şehrine doğru yol aldı bakalım orda ne olacak ona.
--spoiler--
podrick payne'in yemeklerinden gına gelmiş olacak ki, handa kendine ve podrick'e bir ziyafet çekmiştir.
--spoiler--
kitapları okumadım. spoiler vereni de sevmem.

ama bana öyle geliyor ki, bu eline erkek eli değmemiş beton hatunu yola getirecek beton kırıcı yanıbaşındaki yamaktır. adını hatırlamıyorum. biri kadınlığın ne olduğundan bihaber, öbürü üç fahişeyi aynı anda nirvanaya ulaştıran kobra ustası.

demedi demeyin. görünen köy.
Tazıyı haksız here ölduren kevaşe. Kılıcı götüne sokarlar umarım.
sandor clegane'e sağlı sollu girişmesiyle aklıma kazınan erkek fatma.

arya stark ve bu yarmagül bir olup tazının karizmasını çizdiler resmen. krala siktir çeken adam ne hallere düştü :(
maskülen tavırlarına ve seçtiği yaşam tarzına rağmen düşüncelerinde ve bilinçaltında bir erkeğe aşık olma, kendine kur yapılma gibi düşünceleri zaman zaman yaşayan bir hatundur, sonuçta aynı zamanda kadındır.
Daenerys'den sonra filmdeki ikinci favori kadın karakterimdir. Sandor Clegane'i dövüşünü gördükten sonra senin olayım sabahtan akşama kadar döv beni diyesim gelmiştir.
vurdu mu ses getiren bir kadındır.
Gezinirken hakkında şöyle bir caps bulunan hatundur.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/brienne-of-tarth/
Katana gibi hatundur isvecli bayanlari andirir.
nedense podrickle beraber olmasini istedigim kadin. keranedeki fahiseler bile parasini almadi dusunun.
dizideki erkeksi tavrini gercek hayatinda da surduren GOT karakteridir.
stannis baratheon u katletmemiş olabileceğini düşündüğüm şövalye.
görsel