bugün

kabeye hiç bir müslüman tapmıyor bu 1.
kafirleri alakadar etmez bu detaylar ve nedenleri bu 2.
3. allah seni kendisine tapmaktan ve müslüman olmaktan muhafaza etsin ve bu düşüncende hep daim kılsın.
4.
kabeye tapılmıyor ki. kabe kıble yönü. kabe'ye doğru allah'a secde ediliyor.
Ebenin a... ifade ediyor.

Artık bıktım bunlardan be. Lan inanmamaniz, Hakaret etme, yada küçümseme hakkini nereden veriyor size?!

Bizler inanmıyorsunuz diye, yar... kürek sizi baltalayip, Hakaret ediyor muyuz!

Yeter artık.

Tamam sakinim sözlük.

Evet
KABE'NiN ETRAFINDA NEDEN DÖNÜLÜR?
Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ışığında, Kabe'nin etrafında dönülmesinin nedeni Allah'ın hikmeti ve emri olduğu yönündedir. Tüm müslümanları tek yöne yönlendirip bir bütün halinde, birlik olmasını sağladığı için Kabe'nin etrafında dönüldüğü söylenmektedir.
Biz de bıktık kardeşim ramazanda orucumuza saygı duy, sen de yeme içme diyenden.
O zaman onlara söyleyin. Genelleme yapmayın kardeşim.

islam inancına göre insan, Allah tarafından yaratılmış ve dünya hayatına gönderilmiştir. insanın yaratılış amacı, Allah'ı tanımak ve O'na ibadet etmektir. Tavafta yapılan yedi dönüş, insanın yaratılışındaki Allah'ın birliğini hatırlatır ve insanın yaratılış amacını anlaması ve O'na ibadet etmesi gerektiğini hatırlatır.

Kapiş?

Evet
Hangi ibadet olursa olsun ateşin etrafında dans eden yamyamların yaptığı ile aynıdır. Müslümanlığın içinde bir çok put vardır. Kabe, tarikat, evliya, türbe vs. bunlara tapanlar taptıklarını inkar ederler.

Ayrıca bir gök taşını ellemek için birbirlerini ezdikleri sırada herhangi bir iç çamaşırı giymeden üzerlerine giydikleri entariler ile birlikte kadınlı erkekli itişmeler ve elleşmeler haram değil mi kardeşim?
google'a gir, samsun atatürk heykeli yaz bakayım neler göreceksin.

hangi seneydi bilmiyorum, sonradan cehape parti üyesi olduğu anlaşılan bir vatandaş sarhoşken atatürk heykeline saldırmıştı, saldıran nasılsa ak partilidir diye sizin tayfa heykele ip bağlayıp etrafında dönmüştü.

gelmiş burada kabeyle dalga geçiyor bir de. ayrıca ortamlarda aydın kültürlü geçinirsiniz daha sembolün kelime anlamını bilmiyorsun, insanlar taşın etrafında dönmüyor, o taş bir sembol olduğu için dönüyor orada.
problem su ki,
inanan, daha dogrusu ailesi tarafindan inanmaya programlanan insanlar ilk once hicbir sorgulama yapmadan, soru sormadan, irdelemeden bir dini kabul ediyor,
daha sonrada sorgusuz sualsiz dogru kabul edittigi din hakkindaki sorulara dinin dogrulugunu baz alarak sacma sapan, mantiksiz cevaplar veriyor.

bu hristiyanlar icinde boyle, muslumanlar icinde.

Objektif bir beyin once sorar, arastirir, sonuc cikarir, sonrada inanir veya inanmaz.
Bir Insan bastan inaniyorum diyerek baslarsa, o insandan zaten objektiflik, mantik vs. beklenemez.

O yuzden demek istedigim, bu tarz sorulara ne mantikli bir cevap alabilirsin muslumanlardan, nede kalkip sana " haklisin, bu yapilanda mantik yok" der.
Allahın katına çıkıp ibadet edemeyeceğimiz için allah da bize orayı gösterip buraya doğru ibadeti kendime ibadet sayacağım demiş biz de bunun üzerine oraya doğru namaz kılmaya başlamışız. hatta öncesinde efendimiz (s.a.v.) in kudüse doğru namaz kıldığını ve o namazların da geçerli olduğunu hatırlatırım.

şimdi dağılın siktirin gidin putperest pezevenkler sizi.
kabeye tapmıyorsun emre itaat edip topluca oraya yöneliyorsun.

bu kadar basit şeyi sayfalarca yazıp çizip ego boşalması mı yaşıyorsunuz.
hristiyanlari puta tapmakla suclayan zihniyet isin ucu kendine dokununca nasilda dansoz oluyor.
zihne bak pırıl pırıl. biz insana ilah dedikleri için putperest diyoruz hristiyanlara. allahın yönelerek bana tapın dediği için oraya yöneldik dedik diye putperest olduk xd.
--spoiler--
biz insana ilah dedikleri için putperest diyoruz hristiyanlara
--spoiler--
sen belki insana ilah dedikleri icin diyorsundurda, geri kalani haca taptiklari (taptiklarini sandiklari) icin diyor.
geri kalan beni ilgilendirmez. hristiyanlar putperest değil zaten. ehl-i kitap kafir. ben diyorum putperestler çünkü insanı ilah yaptılar diye.

kavramları bilmeyince böyle boş boş saçma sapan konuşuluyor anca.
Kabe yeryüzünde allah(cc)ın tecelligahıdır. Biz taşa değil o tecelliye secde ediyoruz.
Kabe'nin içi doluyken içinde putlar vardı. Deden Ebu Cehil ve avanesi olan müşrikler o putlara tapıyordu. Kan çekiyyor demek. O günleri özlediğine göre.
--spoiler--
kavramları bilmeyince böyle boş boş saçma sapan konuşuluyor anca.
--spoiler--
He yapraaaam, Bi tek sen biliyorsun. En akıllı sensin, en süper sensin.msl mal cevaplar veriyorsun ama olsun. Zikerek çoğaltsak mı seni acaba?
dinsiz kitapsız kafir; bsg. müslüman ol da o zaman anlatırım ben sana hadi çocum.
benquick senin kafan almıyor mu? kabeye allah diye tapmıyoruz. allah buraya yönelip namaz kılın diye emrettiği için onun emrini yerine getiriyoruz. biraz az otuzbir çek belki beyin hücrelerin çoğalamasa da kendini toplar.
Nefret ediyorum şu din düşmanlığı içeren başlıklardan.
bir sey boklamadan once onun ne oldugunu ogrenmek gerekir ama burada mantik ne gezer.
burasi uludag. hem cahil hem ozguvenli insanciklarin kalesi. bam bam bam.
Kabede islamdan önce de tapınıyorlardı. Dönüyorlardı. islam'dan sonra Putlar gitti. Gene oradalar. Yani anlıyoruz ki, bu dinle pek alakalı değil. Yerel, kabilesel bir Gelenek. Hiç kuranda emir var falan demeyin. Kuran kitap olarak Muhammed'den çok sonra ortaya çıkıyor. Zaten düşünürseniz, yüzlerce yıl önce, ulaşım ağları bu kadar gelişmemişken, kim dünyanın bir ucundan öbür ucuna din için gitsin? Osmanlı padişahları (Halifeler) bile hacca gitmemiştir o kadar zenginliklerine rağmen.
inanan ve inanmayanlar olarak birbirinize neden bu kadar tahammülsüzsünüz.
inanmayanlar inananların ritüel ve inançlarına saygılı olsa, inanlar da inanmayanların görüşlerine daha olağan ve sakin açıklamalar getirse inandıkları özünde aslında dünya daha olağan bir yer olur.
Ne yazık ki coğrafya, inançlar ve yönetenler tabi buna asla izin vermez
''kabeye tapmak'' olm ben bu ateist tayfayı okuyan araştıran zehir zemberek tipler sanırdım, kalite ne ara mağara adamı seviyesine indi amk?

orası ibadet için gösterilen sembolik bir yöndür ve bir manası vardır, maneviyatı olmayan zerzevatların anlamaması normal tabii.