bugün

ellerinde avon kataloğu, şu güzelmiş bu iyiymiş bu güzel kokuyor bunun promosu var bende diye arkileriyle sohbet açan, daha da kötüsü bu sohbet çabaları karşılık bulan, aynı katalogları ders sırasında okumaya çalışan liseli hatunların muhtemel muhabbetleridir. lisedeyken vakt-i zamanında merak ettiğim bir husustur. acaba akşama kadar ne konuşmaktalardır.

n-o-t: arkileri evet. kendi aralarında böyle konuşuyorlar. meslek jargon'u
bir araya gelince futbol ve karı kız muhabbetinden başka bişey bilmeyen adamlarla aynı klandadırlar.
- aaaa sen daha tikisiiiiin
+ hayıııır sen daha tiki görünüyosun kuşuuuum
- yaaa benim de saçlarım seninki gibi olsaydı yaaaaaaa..

bunları derken ağız yamulur gider şekilden şekile girer tabi.
bir de bu muhabbetler sirasinda surekli gulerler. Bu nasil bir gulme anlayisidir. olmeden kabir azabi cektirirler saskin bakislara.
genellikle alışveriştir hacı, kadın milleti almaya vermeye pek meraklı bir cinstir.
(bkz: murat boz un 1980 doğumlu olması)
(bkz: arkileri ne lan)
meriç olmayı gerektirir... (bkz: meriç olmak)
"offf hatunun malı gördün mü hacı" gibi muhabbetlerden daha dolu olanıdır.
akşama kadar burç muhabbetleridir.
bi de zuhal topal yorumları vardır tabi ki..
+ zeynep üst sınıfa yeni gelen batuhan'ı gördün mü?
- evet hayatım gördüm, çok yakışıklı..
+ canım yakışıklılık ne demek bittim resmen..teklif etmem lazım
- et bencede canım
+ ama korkuyorum ya kabul etmezse
- boşver o zaman, serdar nasıl peki
+ aaaa onada bitiyoruım.....

bu böle sürer gider....
-şurdan gittim yarım kilo fasuye aldım
+hımmm, taze fasulye mi aldın iyi olur taze taze hangi cinsi aldın ayşe kadın mı?
-yok valla çalı fasulyesi aldım. benim adam bunu seviyo pişirrim akşama yanına bir pilav, bir cacık patlatırım benim ki bayılır.
-ee tabi güzel olur valla benim de dünden kalma köftem vardı, yanına bir salata yapıveririm yeter amaaaaan ne olacak işte.

bitmeeeeeez hiç bitmeyecekmiş gibi gelir.