bugün

2002 yılında gerçekleştirilmiş, ülke ekonomisinin geleceği ile ilgili paylaşımların yapıldığı, iktidar uğruna çekilecek peşkeşlerin garantisinin verildiği zirvedir.

unuttunuz değil mi?

hadi biraz beyin jimnastiği yapıp hafızamızı zorlayalım...

tayyip almış abd'nin gazını arkasına gümbür gümbür iktidara yürüyor. e memleketimizde her devrin adamlığı diye bir kavram var ya, geliyorum diyen krizin seslerini yanıbaşlarında hisseden 3 büyük iş adamı(halis toprak, m.emin karamehmet ve mustafa süzer) halis ağa'nın helikopteri ile rte'yi aldırıyorlar, akp'ye hatırı sayılır miktarda bağışlar yapıyorlar ve seçim sonrası iş başına gelen akepe sayesinde kısa süreli de olsa düzlüğe çıkıyor, rahatlıyorlar...

ayrıca bu üçlü tayyip efendi'den kopardıkları imtiyazlar ile tüsiad'ın da akepe'ye destek vermesini sağlıyor, önünde hiçbir engel kalmayan akepe böylece uzun yıllardır görülmeyen bir zaferle tek başına iktidara geliyor...

şimdi bakıyoruz bu helikopter üçlüsüne;
halis toprak: selamın aleyküm olmuş durumda. en son aldığı genç kız çocuğu da vurdu tekmeyi halis ağa'ya...tabii yersen. halis ağa'nın yurtdışında milyar dolarları bulunmakta...

süzer holding: akepe sayesinde kentbank'tan hacıladığı paraları iyi kullandılar. inşaatla uğraşıyorlar ekseriyetle.

karamehmet grubu: akp olmasa çoktan batmıştı. içi boş pamukbank ve ykb'yi kakalayarak ve helikopter zirvesi sayesinde türkcell'i ellerinde tutarak ayakta kaldı.

herneyse zenginin parası züğürdün çenesini yorar. ama bu para helalse tabii...
tüyü bitmedik yetim hakkı ile elde edilen paralar da protest kişilerin çenesini yoruyor.

unutmayalım,
unutturmayalım efendim...

not: kuyuya taş atmak çok hoşuma gidiyor...
güncel Önemli Başlıklar