bugün

Çözüm erken uyumak değil erken uyanmak.
üniversite öğrenciliği dönemimde bir gün boyunca uyumayıp ertesi gün erkenden yatarak gerçekleştirdiğim hede. bir gün boyunca zombileri anlıyorsunuz, empati falan yapıyorsunuz. bunlar hep insani şeyler.
24 saati uykusuz geçirdikten sonra kendiliğinden yerine oturacak sistemdir.
ramazan ayı uykusuzluk düzeni gibi.
Üzene sokmak gerekendir.
spor yap. net çözüm.
Bozulan uyku düzeninin bir kaç nedeni var; depresyon, sinir-stres ya da ucunu kaçırdığınız yatma saatleri olabilir. Benim işime yarayan bir kaç öneri sunabilirim, birincisi pasiflora çayı, aslında etkisi tartışılsada vücudu rahatlatıyor kesinlikle. Bir diğer yöntemde sabah olduğundan biraz daha erken kalkıp akşam daha uygun bir vakitte uykunun gelmesini sağlamak. Depresyon ve kafanıza taktığınız birşeyden dolayı uykularınız kaçıyorsa dua etmenizi öneririm. Yatağa girdikten sonra uykusuzluğun en büyük nedeni düşüncelerden düşüncelere koşmak bir yerde. Derin bir nefes alın, olumsuz düşüncelerle mücadele etmek yerine kafanızı başka bir şeyle meşgul edin. Kontrol hayal dünyanızda değil sizde olsun.
Avel avel üç gün uykusuz kalarak düzeltmek yerine sizi uykusuz bırakan sebepleri bulup onları düzeltin.

Yoksa evet beden uykusuzluğa dayanamaz bayılır uyursunuz. Üç gün öyle gider, sonra yine başlarsınız.
saat 4 te uyuyup 6 da kalkan biriyim ertesi günse 10 da yatıp 8 de kalkan farketmez bana saati söyleyin ben kalkarım.
şu durumda imkansızdır, zaten düzenli ne kaldı o düzgün olsun.
gereksizdir, uyku düzeni bozukken güzeldir.
Sağlıklı yaşam için şart, sanki.
Uyku hapıyla yapıyorum ben genelde
Öğleden sonra 6-7 gibi yutup yatıyorum sabah 6-7 gibi uyanıyorum bi daha normale giriyor herşey.
ben de yıllarca uyku düzeni sorunu yaşayan biri olarak çözümü uyumamakta buldum. aşırı uykum gelse bile uyumam gereken saate kadar dayanıyorum artık. 2-3 güne alışıyorsun çözülüyor.
bu işin tekniği; gecesinden uyanık kalmaya başlayıp ertesi günün, akşam onuna, dokuzuna kadar uyanık kalmak. bunu yaptığınız zaman emin olun düzeliyor.
Ruh ve beden sağlığı için gerekli düzeni sağlamak.

Dip: Offf bir uyumuşuuuum gece. Galiba bu sefer oldu.
Melatonin öneririm. Ayrıca jet lag için de kullanılabilir.