bugün

bunun gibi mitler her yerde mevcut.

mesela romus ve romulus. bunlar nehire bırakıldıktan sonra bir kurt alıp emzirir, bunlara ebeveynlik yapar. doğru mudur ? elbette değildir.

çok takılmamak lazım böyle şeylere..
maymundan türediğine inandığında biyoloji bilgisinin +1500 seviyelerinde cereyan edeceğini sanan malın yanında millet tiniyeti taşıyandır.

hadi gidin kardeşim salak salak konuşmayın... bir şey söylüyorsunuz sonra kırk şekle sokuluyorsunuz hala da utanmıyorsunuz lan!
Biz kayra han'dan, oğuz kağan'dan türedik.
Ama kahraman atalarımızı dönem dönem bozkurtların emzirdiği doğrudur.
Damarlarımızda hala börü kanı dolaştığı için de bozkurtlar ile rabıtalandırılmamız gayet mantıklıdır.

Irkı çakaldan, yılandan, eşekten türeyen maymunların bunu anlaması olanaksız tabi.
Sözlükte ne kadar Türk düşmanı varmış dedirten sıçmık başlık. Dikkat ediyorum sol frameda Türkleri hedef alan hep bir alaycı tavır hep bir küçümseme hep bir aşağılama hevesi. Birde bunu yaparken bende türküm demiyorlarmı? sizin doğmanıza sebep olana doğurana doğurtana düz gideyim maskesini siktiğimin orospu çocukları.
konunun biyoloji ile ilgili açılması güldürücü.
Mitolojik bir hikayedir.

Deve sidiği içen kabile üyeleri siktirsin gitsin.
ergenekon destanı destandır, mittir. din değildir. dinle destanın ne olduğunu bilmeyen bence daha maldır.

edit: yav aslında kurttan geldiğine inanınca mallık oluyor, maymundan geldiğine inanınca modern bilim oluyor. bu da değişik.
Çinlilerin ejderhalı mitolojilerine, yunanların bir sürü tanrılardan oluşan savaşlı, seksli mitolojilerine inananlar nedense bi türk mitolojisine inanmıyor. Aralarında gerçek olmamasına rağmen en gerçekci olan yine bizimkisi.
Koca koca adamlar neler konuşuyor burda aaa..
evrim teorisine inanıp maymundan geldiğine inanan da maldır.
Türk tarihindeki mitler, destanlar bir metafor hükmündedir. destanlarda anlatılan şeyler ne hayal ürünüdür ne de gerçektir. anlatılmak istenen bir milli mesaj vardır.
ben bi keresinde nohuttan turemiştim.
6000 senelik tarihi olduğunu iddia edip bir devlet kuramamayı açıklayamayan neanderthal zibidilere dert olmuş. .