bugün

gölgesi güzel görünen işarettir.
(bkz: totem)
ülkücü hareketinin simgesinin bir göstergesidir. anlamı;serçe parmak türk demektir, işaret parmağı islam demektir, yüzük parmağı ve orta parmağın başparmakla birleşmesi mühürü ifade eder, arada kalan yuvarlak boşluksa cihanı simgeler yani hepsini birleştirisek "Türk islam mührünü cihana vuracağız."
sağ-sol oyununda sol tarafa mensup kişilerin göt olmadan hemen önce gördükleri harekettir, Allah tamamına erdirsin işaret anlamına kavuşsun inşallah diyorum ve bunun haricinde yapılan hareketlere karşın yarrağımı havaya kaldırmak istiyorum.
ilk entry de anlatılan dişi kurtu temsil ederken ki bu da ülkücü camianın hareketidir; onlara ithafen belkide bir küfür niteliğindedir bilinmez aynı harekette orta-yüzük-baş parmağı birleştirmek yerine baş parmağı orta ve yüzük parmağının arasına alınarak yapılan ve anlamıda erkek kurtu temsil eden harekettir.
alparslan türkeşin; serçe parmak Türklük, işaret parmağı islam. bozkurt işaretinin arasındaki kalan yer ise Dünyadır. 3 parmağın birleştiği yer ise mühürdür, yani türk islam mührünü dünyaya vuracağız diyerek açıkladığı işaret.
sadece bir siyasi oluşumun değil dünyadaki tüm türklerin ortak simgesidir.

görsel

görsel (azeri türkleri sovyet tanklarına karşı)

görsel (bir tatar türk'ü)
Golden sonra yapıldığı zaman yapan futbolcunun linç edilmesine sebep olacak işarettir.
zulme karşı yapılması gereken tek işaret.

gerisi hikaye.
mhp'nin kullanımıyla türkiye türkleri'nin genelinin yaşamından çıkmasına neden olduğu tüm dünyadaki türkler'in ortak işareti.

mhp'nin hiç mi iyiliği dokunmayacak lan şu ülkeye!
mhp'nin sahiplendiği aslında bütün türklerin sembolü olan işarettir. tüm dünyadaki türklere aittir bu işaret.
Siyasi simge olarak kullanılmasına karşı çıkılmalıdır.
Sadece mhp ye değil tüm Türklere ait olan işarettir.
Türkçülüğe sadece Türk milliyetçileri sahip çıktığı için onların yegane siyasi temsilcisi mhp'nin bu işareti sembol yapması normaldir.
Türk destanlarına göre Türk milletini yaratan, kurtaran ve zaferlere taşıyan Bozkurt'un siyasi arena da Türkçülükle kendine yer bulmuş Mhp'deki tezahürüdür.
http://www.nnchaber.com/turkese-ben-ogrettim.html
türkiye deki herkesin yapabileceği işaret. kılıçdaroğlu na helal olsun.

bunu iran'daki türkler bile yapıyor amk cahilleri.
ak parti'ye karşı ittifak yapan güçlerin orospusu olmuş türk sembolüdür.
tüm türk'lerin sembolü olan bozkurt'un elde şekil bulmuş hali. alparslan türkeş mhp'yi kurduğu vakit bozkurt'a sahip çıktığından bu yana sadece siyasi bir sembol olarak görüldü. fakat öyle değil. dünya üzerindeki tüm türk'lerle bizi birleştiren kurt'umuz var. atatürk de milletinin bu konuya yabancı kalmaması için çeşitli çalışmalar yapmıştır.

ergenekon yurdun adı
börteçine kurdun adı

açın kollarınızı küçük bozkurt geliyor

görsel
eski türklerde herhangi bir yerde bulunurken karşı tarafa "ben türküm" ayağını denk al anlamında kullanılır.
Irakta ki türkmen kardeşlerimizin son olaylarda kamera karşında yaptığı gördüğüm ve şaşırdığım, bir okadar gururlandığım el ile yapılacak en güzel şekildir.

Ülkemizde ülkücü camiyaya ait olan işaret aslında tüm türklerin işaretidir.

Bazıları hala rabia yapsın.
4 yapmaktan veya "victory" işaretinden daha karizmatiktir.
Günümüz gençlerinin kendini ülkücü sanarak orada burada el hareketi çeker gibi kullandığı işarettir.
Doğu Türkistan dan tutun Azerbaycan a Kazakistan dan tutun Kırgızistan a
bu hareketi yaptığınızda bu kişi mhp li demezler Türk derler bozkurt mhp nin değil tüm dünya Türklerinin ortak simgesidir.
siyonistlerin ve uşaklarının simgesi.

http://i.imgur.com/r8M7sFF.jpg