bugün

20 tl zengin etmez ama prensip prensiptir. Bugün 20 alırsın vermezsin yarın 200 alırsın vermezsin. Ha Şuan yok dersin anlayış gösteriyormiyorsa o zaman sıkıntı tabi.
Haklıdır. Borç olarak alınan şey geri ödenmelidir. Bu karşıdaki insanın karakterini gösterir. Borcuna sadık olmayan bir insan düzenbazdır. Tabi borç isteyen kadar veren kişinin karakteride önemlidir. O yüzden borç istemeyin. Gidin taş taşıyın ama kimseye muhtaç olmayın.
Bir baba sözü der ki;
"Bok al bok sat bok oğlu boka muhtaç olma"
borç almaya alışan emir almaya da alışır içindir bir de adam kendi parasını istiyor zaten aldığın o para senin değil.
unutkan bir insan olduğum için genelde ben söylerim hatırlat diye. o yüzden bir problem görmüyorum...
arkadaşa asla borç para verilmeyeceğini öğrenecek tiptir. o para geri gelmezzzz. bu kadar diyorum.
Ulan 20tl yi borç olarak istiyorken karşıdaki utanmıyorda eleman parasını geri isterken mi utanacak. Bak bir de borcunu 20tl yi getirip ödemiyor istetiyor.
Yüzünü yere baktırdığınız arkadaştır.

Kim bilir ne yollardan geçti neler düşündü isteme noktasına gelmeden.

Borcunuzu ödemediğiniz gibi bir de istedi diye bozuluyorsunuz. "Ben bunu öderim ödeyemem bilinmez" diye alsaydınız o zaman. Borç dedin mi ödeyeceksin. 500 milyar da olsa 20 tl de olsa. O adamı söyletmeyeceksin.
paraya ihtiyacı olan arkadaştır.
eğer öğrenciyse istesindir.
istemese o da parası olmadığı zaman arkadaşı odese daha hoş olabilirdi ama durumundan durumuna göre tartışılır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar