bugün

göz göre göre cebinizdeki parayı çalmaktır. bana kalırsa hırsızlıktan daha adi bir suçtur.
O çocuğu olmak kolay değil...!!!
hele ki meblağ 300 bin tl kadar büyükse büyük adiliktir.
ibneliktir birinde halâ 500 tl param durur da durur.

o değil bu sabah bir arkadaş aradı 2 bin lira istedi, sanki imf bankasıyız amk. neyse vereceğiz artık.
Nasıl bir şeydir anlayamadığım ve uzak durulması gereken insan türü.

Birinden 50 kuruş bile alsam onu ödeyene kadar unutmam, üstelik kendimi huzursuz hissederim.

Kişilik meselesi.

Edit: karşı taraf ola ki almak istemedi, zor kullanırım.*
geri isteyemediğimden hep maruz kaldığım durum. utana sıkıla borç isteyen insana da içim acıyor, vermemezlik yapamıyorum. çok yüksek miktar vermemek lazım tabi, sonra iyilik yapayım derken enayi yerine konabilirsiniz.
Kişilik ile alakalı. Helede o kişi senden güçlüyse paranı alamazsın bu durum genelde okullarda sık sık yaşanan bir durumdur.
Düpedüz kahpeliktir. isteyince birde yüzsüz yüzsüz vermeyeceğim diyorsa ilişkiyi kesmeliktir. Hatta ilişkiyi kesmeyip zor duruma sokup orada bırakmalıktır. Borcuna sadık olmayan adam adam deyildir. Bi bok yaptığını sanar birde lavuk. Neyse sözlük biraz canım yandı kusura bakmayın. Evet.
Olup da vermemek zulümdür. Kul hakkına girer. Tıpkı ödeyemen, ödeyecek durumu ve imkanı olmayan adamı zorla hakaretle tehdit ve şantajla silahla ödetmeye mecbur bırakmak gibidir. Kim borç verir de borçlusunun ödeme imkanı olmadığını bildiği halde onu rencide etmemek adına kalkıp alacağını talep etmezse "hesapsız kitapsız" cennete girer.
Elinde olmayabilir, Gelecek para bir yere gidecek olabilir, sıkışık olabilirsin, önemli bir durum olabilir ve borç aldığın kişiye durumu aktarabilirsin. Yüksek ihtimal anlayışla karşılar fakat üzerinden aylar seneler geçtiyse, vericem vericem diyerek sallıyorsa, kafelerde falan sürtüyorsa ağır orospu çocuğudur bu kişi.

Ayrıca ben kimim ki borç veriyorum aq? Kafamı sikeyim. Daha da bir kaç kişi haricinde kimseye ne veririm ne alırım.

Tecrübe olsun. Bir dahakine dikkat edin.

Edit : insanları reddetmeyi öğrenmeliyiz.
Karakter yoksunluğudur.